Oświadczenie Stowarzyszenia "Socios Górnik"

Oświadczenie Stowarzyszenia "Socios Górnik" w sprawie spotkania z Prezydent miasta Zabrze oraz w sprawie procesu rejestracji.
"15 października odbyło się spotkanie przedstawiciela „Socios Górnik” z władzami miasta Zabrze, większościowego udziałowca klubu Górnik Zabrze SSA. Ze strony Stowarzyszenia obecny był Marek Krupa, prezes Stowarzyszenia. Miasto reprezentowała Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz wiceprezydent, Krzysztof Lewandowski. 

Ze strony miasta spotkaliśmy się ze zrozumieniem. Obydwie strony bardzo mocno podkreślały podczas spotkania jak ważny w życiu miasta jest Górnik Zabrze. Prezydent Zabrza dała działalności Stowarzyszenia zielone światło, mówiąc ze wszelkie inicjatywy mające na celu dobro i rozwój Górnika są przez większościowego udziałowca mile widziane i wspierane. Kluczowym tematem spotkania było ustalenie trójstronnego spotkania roboczego, na którym obecni będą kibice, klub oraz władze miasta. Jego termin został ustalony na listopad. W jego trakcie zostaną ustalone zasady i pola współpracy wszystkich podmiotów.

Na zakończenie spotkania, przekazaliśmy na ręce Pani Prezydent dokument, wskazujący korzyści finansowe, organizacyjne, wizerunkowe, promocyjne i społeczne, jakie klub oraz miasto będą miały z rozwijania współpracy ze Stowarzyszeniem. Dodatkowo przekazaliśmy również wszystkie publikacje medialne, które ukazały się na temat „Socios Górnik” oraz Górnika Zabrze w kontekście Stowarzyszenia. Jesteśmy zdania, że ich pozytywny wydźwięk, także na poziomie ogólnopolskim sprawia, że zarówno Stowarzyszenie jak i sam klub są bardzo dobrze postrzegane i o Górniku Zabrze oraz jego kibicach mówi się w samych superlatywach. Mamy przekonanie, że nasze działania ułatwią miastu i klubowi poszukiwanie nowych sponsorów oraz inwestorów.

Po odbyciu spotkań w klubie oraz mieście całą swoją uwagę kierujemy na uruchomienie zapisów do Stowarzyszenia. 17 października uzyskaliśmy informację, iż dokumenty rejestracyjne z magistratu trafiły z powrotem do sądu w Gliwicach z dwoma zapytaniami merytorycznymi odnośnie statutu. Dokumenty z uwagami trafiły do nas 22 października i po uzupełnieniu przez nas w przyszłym tygodniu trafią z powrotem do sądu. Po tym fakcie, w ciągu kilku dni powinniśmy zostać oficjalnie zarejestrowani. Wstępnie szacujemy, że zapisy do Stowarzyszenia rozpoczniemy w okolicy połowy listopada.

Jesteśmy świadomi ogromnego zainteresowania jakim cieszy się nasz projekt i zrobimy wszystko, by kibice legendarnego Górnika Zabrze mogli jak najszybciej dołączyć do naszego grona i razem z nami działać, budując jego świetlaną przyszłość. Cieszy nas, że miasto popiera naszą działalność i postawione cele. Przypominamy, że naszym głównym celem jest zebranie funduszy oraz stanie się współwłaścicielem klubu."

Socios Górnik
Razem dla GórnikaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]