Pavels Steinbors: Nie przegrywamy z powodu przerwy na reprezentację i wypłaty

- Nie przegrywamy - wbrew opiniom - z powodu przerwy na reprezentację i otrzymanej wypłaty - mówi bramkarz Górnika Zabrze, Pavels Steinbors.
» Co pan pomyślał, kiedy we wtorek bramkarz Romy puścił siedem goli?
Pavels Steinbors: - Pomyślałem, że nigdy nie znasz dnia ani godziny, a futbol był, jest i będzie nieprzewidywalny. Takie mecze trafiają się wszędzie i na różnych etapach kariery chyba każdemu. Także w Lidze Mistrzów, choć teoretycznie poziom drużyn powinien być w tych rozgrywkach zbliżony. Tak bywa – jednemu wychodzi wszystko, a drugiemu nic.

» Co się stało z Górnikiem w niedzielę po przerwie?
- Nie mam pojęcia. Jestem w Zabrzu dwa lata i nie było w tym czasie 45 minut, podczas których bylibyśmy tak bezradni. Oczywiście analizowaliśmy ten mecz i trenerzy zwracali nam uwagi na konkretne błędy, ale te uwagi zastawimy dla siebie. Jedna rzecz nie ulega jednak wątpliwości – jak nie będzie walki, determinacji i dyscypliny taktycznej, to same umiejętności nie wystarczą.

» Pojawiły się dwie teorie – Górnik przegrywa po zgrupowaniach kadry i... otrzymaniu na konto wypłaty.
- Tę drugą traktuję jako żart. Dostaliśmy w tym roku trzy pensje, a jest październik. I zapewniam, że po wypłacie nie przewraca nam się w głowach. Teorie można wymyślać różne, ale pierwsza połowa naprawdę była do przyjęcia. Pierwszą setkę miał przecież Szewa. Gra zaczęła się psuć po stracie pierwszego gola, a po drugim... Nie było jej wcale. Na pewno nie z powodu przerwy na reprezentację i wypłaty na koncie.

» Do półmetka rundy zasadniczej zostały trzy mecze. Plan minimum?
- Jak powiem, że sześć punktów, to ktoś słusznie mi wytknie, że zakładam przegraną. Dlatego powiem, że... dziewięć. Nie gramy z Realem i Bayernem, tylko Bełchatowem, Pogonią i Zawiszą. Każda z tych drużyn w tabeli jest za Górnikiem, a my na wyjazdach naprawdę jesteśmy mocni. Poza tym coś się należy naszym kibicom. Nie zdarza się często, by po 0:5 tak zareagowali tak, jak oni w niedzielę. Może pomogła nam w tym wygrana w Chorzowie, ale jestem pełen szacunku. Myśmy normy nie wykonali, oni - w 120 procentach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]