Na stadionie Górnika przetestowano nowe oświetlenie

W czwartkowy wieczór odbyła się próba nowego oświetlenia głownej płyty stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu. W jej trakcie dokonano pomiaru kilku bardzo ważnych parametrów związanych z jakością transmisji telewizyjnej.
Jeśli wyniki pomiarów zostaną pozytywnie ocenione przez producenta sygnału telewizyjnego z meczów T-Mobile Ekstraklasy, firmy Ekstraklasa Live Park, to nowe reflektory oświetlą boisko już w trakcie niedzielnego meczu Górnika z Pogonią Szczecin. 
Przypomnijmy, że pierwsze lampy zaczęto montować w połowie września. Jedna lampa - a jest ich 184 - waży 13 kilogramów. Reflektory świecą z częstotliwością 250 Hz, dzięki czemu możliwe jest nagrywanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Powszechnie stosowana częstotliwość to 50 Hz.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]