Dawid Plizga trafi do GKS-u Katowice?

Dawid Plizga co prawda jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów, ale jego pierwszym ligowym klubem, z którego ruszył w wielki świat, był GKS Katowice. To tu zdolny 19-latek dostał szansę debiutu w ekstraklasie od Lechosława Olszy, by kilkanaście miesięcy później - po upadku GKS SA - przenieść się do Lubina.
Na Dolnym Śląsku spędził sześć sezonów, w Białymstoku - trzy kolejne, zbilżając się do liczby 200 występów w ekstraklasie. Ten jubileuszowy miał nadzieję zaliczyć w Zabrzu, bo od paru miesięcy jest zawodnikiem Górnika. 
Na razie jednak nabijanie licznika idzie opornie. Plizga na ekstraklasowej murawie w zabrzańskiej ekipie pojawił się ośmiokrotnie - każdorazowo wchodząc z ławki na końcówkę meczu. Minut uzbierało się ledwie 146, a czarę goryczy sztabu szkoleniowego przelał pucharowy mecz z Podbeskidziem. Po nim blisko 29-letni pomocnik wrócił do III-ligowych rezerw, w których błysnął formą w sierpniu. Ustrzelił wówczas hat tricka w derbach z Ruchem.
Z dużą pewnością założyć trzeba, że występy w III lidze nie zaspokajają ambicji doświadczonego zawodnika. A że przy Roosevelta - wedle nieoficjalnych wieści - o kolejną szansę będzie mu już ciężko, fala spekulacji na temat nowego klubu Plizgi już ruszyła. Górnik tradycyjnie już nieźle współpracuje z GKS-em Katowice, więc i tym razem właśnie Bukowa wymieniania jest jako jedno z potencjalnych miejsc, do których mógłby trafić zawodnik.
- Na pewno byłby wzmocnieniem drużyny. Zawodników z takimi umiejętnościami nie trzeba testować. Znalazłoby się dla niego miejsce w naszej ekipie - zapewnia Artur Skowronek, zacierając ręce na myśl o ewentualnym angażu Plizgi. Z miejsca czyni jednak zastrzeżenie: - Tylko czy Dawid chciałby dziś przyjść do klubu I-ligowego? Podejrzewam, że nie braknie mu ofert z ekstraklasy...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]