171 kamer monitoringu wizyjnego na nowym stadionie Górnika

Nowy Stadion w Zabrzu wyposażony zostanie w 171 kamer monitoringu wizyjnego. Część z nich będzie pracować w trybie 24/7. Projekt telewizji dozorowanej CCTV dla zabrzańskiego Stadionu, którego składową są kamery, oparty jest o system stanowiący kompletne rozwiązanie spełniające najwyższe światowe standardy w dziedzinie nadzoru video.
Tego typu rozwiązanie to nowoczesne narzędzie skutecznego zarządzania bezpieczeństwem obiektu, zarówno podczas imprez masowych, jak i poza nimi. Jak łatwo się domyślić narzędzie to w sposób bezpośredni będzie wspomagać ochronę fizyczną Stadionu.
Zaprojektowany na potrzeby zabrzańskiego Stadionu system monitoringu spełnia wszystkie wymagania narzucone przez ustawodawcę, a w wielu parametrach znacznie je przewyższa. Ciekawostką jest to, że w obrębie obiektu zainstalowane zostaną kamery wyposażone w reflektory podczerwieni, pozwalające na rejestrację zdarzeń w strefach o potencjalnie ograniczonym oświetleniu, a cały system wyposażony będzie w funkcję zarządzania strumieniem obrazu wideo HD. Całość uzupełniona będzie urządzeniami do rejestracji dźwięku. Rozmieszczone w wielu miejscach nadajniki będą przesyłać sygnał audio do najbliższych punktów kamerowych, gdzie zainstalowane zostaną kompatybilne odbiorniki przekazujące sygnał do wejść audio w kamerach. Następnie, z poziomu oprogramowania sterującego strumieniem audio, dźwięki będą przyporządkowywane do odpowiadających im obrazów. Tak uzyskany obraz uzupełniony ścieżką dźwiękową będzie dawał czytelny ogląd tego, co w danym momencie dzieje się na Stadionie.
Do rejestracji i przechowywania obrazu i dźwięku z urządzeń monitoringu wykorzystanych zostanie sześć w pełni profesjonalnych sieciowych serwerów rejestrujących, każdy z nich o pojemności 8 TB. Natomiast do oglądania materiału na żywo oraz do zarządzania systemem monitoringu na terenie Stadionu powstanie sześć stacji operatorskich wyposażonych w najwyższej klasy pulpity sterujące. Cztery stacje będą przeznaczone dla operatorów imprez masowych, jedna dla Dyrektora ds. Bezpieczeństwa Stadionu i jedna dla Policji. Co ciekawe, system będzie umożliwiał zdalny dostęp zarówno do materiału wcześniej zarejestrowanego, jak i tego przekazywanego na żywo nawet przy wykorzystaniu łącz internetowych o niskiej przepustowości.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online