Górnik ukarany trzema ujemnymi punktami

Komisja ds. Licencji Klubowych ukarała Górnika odjęciem trzech punktów w przyszłym sezonie. Na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 roku Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zajęła się analizą przedstawionych wyjaśnień przez kluby Ekstraklasy w tym Górnika Zabrze objęte 6 października br. postępowaniami wyjaśniającymi w kontekście naruszenia przez kluby wymogu F-08 Podręcznika Licencyjnego (obowiązek aktualizacji prognoz finansowych).  Po przeprowadzonych analizach nadesłanych wyjaśnień klubów, Komisja ds. Licencji Klubowych zakończyła wszczęte postępowania oraz wydała następujące decyzje.

W stosunku do Górnik Zabrze SSA Komisja postanowiła nałożyć na klub sankcję w postaci pozbawienia trzech punktów w rozgrywkach w sezonie 2015/2016 w związku ze złamaniem postanowień Uchwał Licencyjnych przyznających klubom licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w zakresie obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną. Jednocześnie Komisja w stosunku do klubu postanowiła zawiesić karę pozbawienia dwóch punktów z powyższych trzech, pod warunkiem dalszego terminowego realizowania ugód zawartych przed dniem wydania licencji oraz spłaty niezapłaconych, wymagalnych rat wynikających z tych ugód do dnia 31 grudnia 2014.

Górnikowi od powyższej decyzji przysługuje odwołanie na piśmie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.


źródło: 90minut.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online