Armin Ćerimagić mógł grać w Interze

Niewiele brakowało, a zamiast w Górniku Armin Ćerimagić grałby teraz w słynnym włoskim Interze. Jako nastolatek piłkarz grał i trenował bowiem w mediolańskim klubie - pisze "Fakt".
Kapitan młodzieżowej reprezentacji Bośni i Hercegowiny trafił do klubu z Zabrza latem. Z powodu kontuzji pokazał się dopiero w ostatnich dniach. Pokazał się z dobrej strony w pucharowym meczu z Podbeskidziem, w którym zdobył bramkę, a także w ligowym starciu z Pogonią. Przebojem wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Górnika.
- Pojechał tam w wieku trzynastu lat na camp grać i trenować. Występowałem w swoim roczniku, ale też ze starszymi od siebie o dwa lata chłopakami. Graliśmy nie tylko w turniejach we Włoszech, ale też w Hiszpanii czy Portugalii. Z ojcem zostałem też zaproszony przez działaczy Interu na mecz w Lidze Mistrzów. To było niesamowite przeżycie! - podkreśla.
„Nerazzurri” wiązali z utalentowanym chłopakiem z Sarajewa spore nadzieje. - Inter opłacał mi stypendium, kiedy wróciłem do siebie do domu. Namawiali na przenosiny do Włoch, ale nie było to takie proste. Raz ze względu na mój młody wiek, a druga rzecz, że taka przeprowadzka wiązała się też z rodzicami. Musieliby rezygnować ze swojej pracy i jechać ze mną. Dodatkowo Bośnia i Hercegowina nie jest członkiem Unii Europejskiej, więc ostatecznie z przejścia do Interu nic nie wyszło - opowiada.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online