Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski (trener Górnika Zabrze): - Bardzo się cieszę, tak samo jak cała ekipa, że udało nam się wygrać ten mecz, który nie był łatwy. Znając sytuację Zawiszy, w tym kroki poczynione przez pana prezesa Osucha, spodziewaliśmy się właśnie takiej postawy rywali. Spotkania, które Zawisza do tej pory rozegrał, były z meczu na mecz w coraz lepszym stylu. Tym bardziej się cieszymy, bo przetrwaliśmy napór Zawiszy, gdzie momentami w pierwszej połowie zamykał nas bardzo mocno na naszym przedpolu. Po przerwie skorygowaliśmy ustawienie, przeszliśmy na czwórkę obrońców i przyniosło to spodziewany efekt. Gra się wyrównała na tyle, że Górnik zaczął też stwarzać sytuacje. Nie było ich wiele, ale Zawisza musiał się już bardziej skoncentrować na obronie. To pozwoliło nam jedną z sytuacji zakończyć skutecznym strzałem Romana.

Mariusz Rumak (trener Zawiszy Bydgoszcz): - Za dużo nie ma co komentować, gratuluję Górnikowi stuprocentowej skuteczności, dwa celne strzały i straciliśmy dwie bramki. Po przegranej z Cracovią trzeba było wprowadzić zmiany i dziś one także miały miejsce. Kuba Wójcicki zagrał jako prawy obrońca, żeby było więcej szybkości na bokach, z przodu Porcelis, wyższy, napastnik, który w konfrontacji z Szeweluchinem miał szansę przez moment utrzymać piłkę i Mica, który dobrze wyglądał na zajęciach.
- Często mój zespół po szybko straconej bramce opuszcza głowę, więc rozmawialiśmy o tym, że co by się nie wydarzyło, trzeba grać. Myślę, że poza tym, iż chcąc wygrać musieliśmy strzelić dwie bramki, to piłkarze starali się dalej wykonywać te zadania, które były przed nimi nakreślone. Popełniamy błędy indywidualne, które kosztują nas bramki. Problem jest także w tym, że żaden z moich piłkarzy nie potrafi w tej chwili dośrodkować, nie jest w stanie trafić piłką między słupki. Będziemy pracować dalej, bo nie możemy się położyć i czekać co się wydarzy.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online