Rafał Murawski pomoże Błażejowi Augustynowi?

Piłkarz Górnika pojedzie do Warszawy, by złożyć wyjaśnienia. Jeśli to nic nie da, będzie musiał pauzować jeszcze w trzech meczach za czerwoną kartkę.
Górnik złożył odwołanie od kary wymierzonej Błażejowi Augustynowi za czerwoną kartkę, którą obrońca z Zabrza ujrzał w meczu z Pogonią Szczecin. Augustyn został zawieszony na cztery mecze. Pauzował w niedzielę, kiedy Górnik grał w Bydgoszczy, nie powinien też zagrać z Cracovią, Lechem i Legią, bo taki jest rozkład jazdy zabrzan na najbliższe tygodnie. 
Odwołanie będzie rozpatrywane w środę, a Augustyn osobiście ma pojawić się na posiedzeniu komisji, by tłumaczyć się z faulu na Rafale Murawskim. Nie jest wykluczone, że pomocnik Pogoni pomoże mu w skróceniu kary. Być może zabrzanie będą mieli ze sobą oświadczenie poszkodowanego, w którym stwierdzi on, że w działaniu Augustyna nie było zamiaru brutalnego faulu.
- Mamy nadzieję, że kara nie będzie tak dotkliwa – mówi Józef Dankowski, trener zabrzan, chwaląc jednocześnie za występ w Bydgoszczy Oleksandra Szeweluchina, który na środku defensywy zastąpił Augustyna. Przypomnijmy, że ostatni cały mecz Ukraińca w barwach Górnika zakończył się prawdziwą klęską w konfrontacji z Wisłą (0:5). Potem zastąpił Augustyna, kiedy ten wyleciał z boisko w meczu z Pogonią, a teraz zagrał z Zawiszą. - To doświadczony obrońca, zagrał bardzo solidnie – dodaje Dankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online