W niedzielę sparing z Przyszłością Ciochowice

W niedzielę o godz. 11:00 na głównej murawie stadionu przy ul Roosevelta pojawi się pierwszy skład Górnika Zabrze, który spotka się w sparingu z prowadzoną przez Andrzeja Orzeszka Przyszłością Ciochowice. - Gdybyśmy grali ligowy mecz z Pasami za tydzień w sobotę, to pewnie przeciwko rezerwom Podbeskidzia zagralibyśmy silniejszym składem, ale skoro mecz ligowy jest dopiero w poniedziałek, to uznaliśmy, że niedzielna gra kontrolna bardzo się przyda – mówi Józef Dankowski, trener Górnika. W piątek drugi zespół zabrzan przegrał z rezerwami "górali" 0:2. W bielskim zespole zagrało kilku piłkarzy z ekstraklasowego składu.

Na Roosevelta zmieniono nieco mikro cykl podczas kolejnej przerwy w lidze na występy reprezentacji. Wcześniej Górnik po meczach kadry przegrywał jesienią wszystkie spotkania. - Gramy z Ciochowicami w niedzielę, a poniedziałek i wtorek zespół ma wolne. Z kolei mocniej pracowaliśmy w tym tygodniu. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty – dodaje Dankowski. Tym razem zabraknie w sztabie szkoleniowym Roberta Warzychy, który jest w Turcji i, jak się okazuje, wróci do Zabrza dopiero w niedzielę wieczorem.

Górnik prawdopodobnie będzie kolejny raz próbował gry trójką i czwórką obrońców. Podobnie było przed tygodniem w meczu ligowym z Zawiszą w Bydgoszczy. - Musimy być na boisku elastyczni. Każdy z tych systemów na swoje dobre strony, a umiejętność przejścia z jednego do drugiego może być naszym atutem. Mamy zawodników potrafiących grać w obu ustawieniach, więc nie będziemy z tego rezygnować. Czy zagramy pierwszą jedenastką? Raczej pomieszamy skład. Mogę zdradzić, że zagra Błażej Augustyn, choć wiemy, że pauzuje za kartki. Chcemy, by był w rytmie meczowym, bo staramy się o skrócenie jego kary. Dłużej na boisko będzie też Robert Jeż. Nie grał ostatnio zbyt wiele, a wciąż bardzo na niego liczymy. Pozostali zagrają mniej więcej po 45 minut. Może z wyjątkiem Maćka Mańki, który w ciągu sześciu dni zagrał trzy mecze – kończy trener Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]