Robert Warzycha: Niektórzy wykorzystali swoją szansę

Po wygranym wysoko sparingu z Przyszłością Ciochowice, dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha podkreślił, że każdy z zabrzańskich piłkarzy miał szansę pokazać swoje umiejętności. Zwłaszcza ci, którzy pukają do pierwszego składu.
» Jeżeli na trybunach byli wysłannicy Cracovii, to nie mieli okazji zobaczyć w jakim ustawieniu zagra za tydzień obrona Górnika. Cały mecz był na boisku Błażej Augustyn...
Robert Warzycha: - Błażej z powodu czerwonej kartki nie wystąpi w najbliższych meczach, więc ten sparing był dla niego idealną okazją, by zagrać 90 minut. A wierzymy, że jeszcze tej jesieni będzie nam potrzebny. Innej możliwości nie miał, ale to nie jest problem. Przecież nie grali też Steinbors i Sadzawicki, więc o wystawieniu ligowej defensywy i tak nie było mowy. Zapewniam jednak, że zestawienie obrony na mecz z Cracovią w głowie już mamy. Nie zdradzę też, czy zagrały trójka, jak w pierwszej połowie, czy czwórką, jak w drugiej części tego sparingu.

» Pierwsza połowa to gra ligowej jedenastki. W drugiej sprawdzał pan dublerów. Komuś można postawić mały plusik?
- Chłopcyi mieli okazję, by udowodnić swoje aspiracje i umiejętności, a przede wszystkim pokazać, że jesteśmy drużyną ekstraklasową. W takich meczach ważne jest nastawienie. Jak pomyślisz, że grasz z czwartą ligą i jakoś to będzie, to niewiele z tego wyniknie. Patrz na siebie, to ty masz pokazać jakość, niezależnie od tego, kto jest po drogiej stronie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo tym, którzy grają w lidze niewiele. Dziś kilku graczy po przerwie dało sygnał, że możemy na nich liczyć. To ważne. Może dziś nie ma dla nich miejsca w pierwszej jedenastce, ale już wiosną będą nam bardzo potrzebni. Byli też niestety tacy, którzy tylko utwierdzili mnie w przekonaniu, że słusznie w lidze nie grają... Plusik? Z zawodników, którzy walczą o grę w podstawowym składzie dobrze sobie radził w środku pola Rafał Kurzawa. Przed przerwą nasza jakość była oczywiście większa, ale musimy być skuteczniejsi pod bramką. Mówiłem chłopakom ? żadnej litości dla bramkarza. Są sytuacje, muszą być gole.

» Teraz przed Górnikiem dwa dni wolnego. Zmieniacie plan treningowy przed meczem z Cracovią.
- W żadnej z przerw na kadrę nie pracowaliśmy tak ciężko, jak w tygodniu przed tym sparingiem. Nasze mecze po przerwie na kadrę pozostawiały wiele do życzenia, może poza spotkaniem we Wrocławiu. Treningi były inne, mocniejsze, za to teraz są dwa dni wolnego. Gramy w poniedziałek, więc w środę zaczniemy przygotowania do spotkania z Cracovią.

źródło: gornikzabrze.pl / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]