Górnik szykuje się na Legię

Mecz w niedzielę, mecz w piątek... Kalendarz sprawił, że o dniu wolnego po nieudanym meczu z Lechem piłkarze Górnika mogą zapomnieć. Wczoraj drużyna wyszła na zajęcia zaczynając przygotowania do meczu z mistrzem Polski i liderem ekstraklasy.
- Mecz z Lechem był w naszym wykonaniu słaby, ale nie zapominajmy, że z trzech kolejnych wyjazdów przywieźliśmy sześć punktów – mówi Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika. - Czeka nas ostatni w tym roku mecz przed własnymi kibicami. Chcemy się z naszymi kibicami pożegnać zwycięstwem – dodaje odważnie Warzycha.
Przypomnijmy, że rok temu w połowie grudnia Legia przyjechała do Zabrza na mecz Pucharu Polski. Przegrała wtedy 1:3, a drużynę z Warszawy ostatni raz prowadził Jan Urban. Inna rzecz, że marząc o dobrym wyniku Górnik musi zagrać o klasę lepiej niż w Poznaniu, gdzie tylko dziesięć minut był rywalem dla Kolejorza
Wczorajsze zajęcia zabrzanie zaczęli od zajęcia w hali. Tam trenowała cała drużyna, która później została podzielona na dwie grupy – grających i niegrających przeciwko Lechowi. Indywidualne zajęcia miał Mateusz Słodowy, a nieobecni na treningu byli Armin Ćerimagić i Dawida Plizga. Bośniak wciąż zmaga się z urazem łydki, a Plizga leczy kontuzję barku.
Odnotujmy, że piątkowy mecz będzie ostatnim rozgrywanym w Zabrzu przy czterech masztach oświetleniowych. W przyszłym tygodniu zostaną one zdemontowane i wywiezione z obiektu. Od kilku tygodni gotowy do użytku jest nowoczesny, zamontowany pod dachem zmodernizowanych trybun, system oświetlenia. Słupy, które odejdą do lamusa zamontowano w 2012 roku, a Górnik przy masztach grał mecze ponad 40 lat. Swego czasu klub miał najbardziej nowoczesne oświetlenie w Polsce.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online