Górnik zacznie karać za kartki?

Seweryn Gancarczyk z powodu kartek nie zagra w Białymstoku. W tym sezonie został - podczas meczu z Legią - ukarany po raz... ósmy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ten doświadczony obrońca kartki dostaje przede wszystkim za dyskusje z sędziami i rywalami. Tak było nie tylko w Poznaniu i w piątkowym meczu z Legią. Gancarczyk aż pięć z ośmiu kartek dostał za niesportowe zachowanie, co jest absolutnym rekordem ligi. 
Wcześniej Łukasza Madeja z gry przeciwko Lechowi wyeliminowała kartka za odkopnięcie piłki w meczu z Cracovią. W Zabrzu powoli mają dość takich zachowań na boisku, więc klub poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem finansowych kar za podobne zachowanie. Kary mają być rosnące, więc każdy kolejny przypadek otrzymania kartki za zachowanie niezwiązane bezpośrednio w grą będzie dla zawodników coraz kosztowniejsze. Kwota może dojść nawet do kilku tysięcy złotych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]