Komornik zajął trofea Górnika

Postanowieniem komornika zajęte zostały trofea zdobyte przez Górnika. Sprawa dotyczy zaległości finansowych wobec byłego bramkarza zabrzańskiego klubu - Łukasza Skorupskiego - informuje "Sport".
Górnik przegrał sprawę z byłym bramkarzem Łukaszem Skorupskim przed Piłkarskim Sądem Polubownym PZPN, a egzekucja świadczeń ma nastąpić poprzez zajęcie majątku klubu. W internecie pojawił się skan pisma, z którego wynika, że chodzi o najcenniejsze trofea wywalczone przez zabrzańskich piłkarzy. Skorupski, który pochodzi z Zabrza i jest wychowankiem MSPN Górnik Zabrze na takie rozwiązanie musiał wyrazić zgodę.
- Pragniemy uspokoić wszystkich naszych kibiców, a także zawodników, którzy zdobyli puchary, iż sprawa jest wyjaśniana. Trofea na pewno pozostaną przy Roosevelta, a w przyszłości zostaną wyeksponowane w muzeum na stadionie Górnika - tłumaczy Tomasz Młynarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA. - Komornik faktycznie był w klubie i spisywał puchary. Te trofea nie są własnością spółki, przeciwko której jest prowadzonych kilka egzekucji, ponieważ puchary klub zdobywał, gdy działał jeszcze jako stowarzyszenie. Nie były one wnoszone aportem do obecnej spółki – dodaje przewodniczący rady nadzorczej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]