Forum
 

Marcin Urynowicz przejdzie do Górnika?

- Wiele wskazuje na to, że do Górnika dołączy utalentowany piłkarz Gwarka. - Czas, by się sprawdził - mówi trener Dankowski.
Mowa o Marcinie Urynowiczu, który w marcu tego roku skończy 19 lat. - Jest duża szansa, że tak się stanie. Obserwujemy go od dłuższego czasu, przecież był też z nami na letnim zgrupowaniu i już wtedy deklarowaliśmy, że wrócimy do tematu zimą. Minęło pół roku i na pewno czas, by sprawdził się w dorosłej piłce – mówi Józef Dankowski, trener zabrzan.
Urynowicz to zabrzanin, który gra w Gwarku Zabrze. - To oczywiste, że Górnik jest mi najbliższy – mówił swego czasu młody piłkarz, którego ojciec występował w Walce Zabrze. Dla Górnika, który nie ma pieniędzy na transfery i chciałby stawiać na młodych zawodników ze Śląska, ściągnięcie i postawienie na Urynowicza to także sprawa prestiżowa. W końcu w kogo inwestować, jak nie w zawodnika z Zabrza, który jesienią strzelił 45 goli (!) z 80, jakie zdobyli zawodnicy Gwarka. To wszystko w szesnastu meczach, a Urynowicz jest dziś powoływany do reprezentacji młodzieżowej.
Kilka tygodni temu pojawiła się informacja o wyjeździe Urynowicza do Dortmundu, gdzie trenował z rezerwami Borussii Dortmund. Za tym wyjazdem stał Artur Płatek, dziś skaut BVB, a przed laty obrońca Górnika. O piłkarza pytali też trenerzy innych klubów polskiej ligi, ale z naszych informacji wynika, że dziś najbliżej Urynowiczowi do ekipy z Roosevelta. Ponoć wszystkie strony, czyli Gwarek, Górnik i sam piłkarz, są zdecydowane na taki scenariusz.
Górnik treningi wznawia w środę, a po kilku dniach do drużyny dołączy kilku najzdolniejszych juniorów. - Myślimy o 3-4 chłopakach, którzy już jesienią z nami trenowali, a teraz chcemy się im przyjrzeć przez dłuższy czas na zajęciach z pierwszym zespołem – dodaje Józef Dankowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online