Tomasz Młynarczyk: Ta kara komplikuje naszą sytuację finansową

Komisja licencyjna nałożyła na klub z Roosevelta kolejną grzywnę. Górnik musi zapłacić aż 263 tysiące złotych.
» Zaskoczony?
Tomasz Młynarczyk, szef RadyNadzorczej Górnika SA: - Spodziewaliśmy się kary, ale nie ukrywam, że jej wysokość jest dla nas zaskakująca. Faktycznie nie udało się dotrzymać zakładanych prognoz finansowych. Od razu jednak wytłumaczę, z czego to wynikało. Większość piłkarzy miała kontrakty ważne jeszcze z poprzednich lat. Zakładaliśmy, że latem tego roku 2-3 z nich pożegnamy, co zmniejszyłoby koszty wydawane na pierwszy zespół mniej więcej do kwoty podanej w prognozie. Nie udało się tego zrobić, co nie znaczy, że Górnik nie wykonał żadnej pracy w tym zakresie. W ciągu roku suma wydawana na płace piłkarzy została zmniejszona o dwa miliony. Proszę zwrócić uwagę, że kara jest równa przekroczeniu przez klub płac od lipca do listopada. Średnia wynosi 50 tysięcy miesięcznie, czyli są to kontrakty 2-3 piłkarzy.

» Górnik wciąż wydaje jednak na płace zbyt dużo.
- Z tym się zgadzamy, ale nowi zawodnicy naprawdę mają znacznie niższe kontrakty od tych zawieranych w poprzednich latach. Ta kwota jeszcze spadnie latem tego roku, ale nie da się iść na skróty. Górnik ma problemy finansowe, ale robi wiele, by z nich wyjść. Obniżamy koszty, na ile jest to możliwe. To też trzeba dostrzec. Tym bardziej trudno zrozumieć wysokość kary, która przecież jeszcze bardziej komplikuje naszą sytuację finansową.

» Będzie odwołanie?
- Zarząd podejmie decyzję, mamy na to jeszcze kilka dni... Myślę, że tak.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]