Piłkarze Górnika solidaryzują się ze strajkującymi górnikami

Piłkarze Górnika podpisali we wtorek oświadczenie, w którym solidaryzują się w pełni z górnikami kopalń Kompanii Węglowej i ich rodzinami, walczącymi o zachowanie swoich miejsc pracy.
Swoje podpisy na deklaracji poparcia złożyli także trenerzy, członkowie zarządu klubu, Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika, i Stanisław Oślizło, doradca zarządu.
- To właśnie kibice Górnika, w dużej części pracownicy kopalń, zawsze byli dwunastym zawodnikiem drużyny i za to jesteśmy im bardzo wdzięczni. Pomagali nam w dobrych i złych momentach w historii Górnika. Teraz to my chcielibyśmy się zrewanżować słowami otuchy, a także gestem solidarności, życząc im przede wszystkim zachowania miejsc pracy, by ich rodziny nie musiały martwić się o przyszłość. Górnicy – jesteśmy z Wami! - można przeczytać we wspólnym oświadczeniu piłkarzy, trenerów i działaczy.

Poniżej pełny tekst oświadczenia.

Poparcie dla górników walczących o swoje miejsca pracy

W tych trudnych czasach, jakie nastały dla polskiego górnictwa w pełni solidaryzujemy się z górnikami kopalń Kompanii Węglowej i ich rodzinami, którzy walczą o zachowanie swoich miejsc pracy.

Korzenie naszego klubu wywodzą się bardzo mocno z górniczej branży. Chcielibyśmy przypomnieć, że nie byłoby tych wspaniałych sukcesów zabrzańskiego klubu, gdyby nie wsparcie górnictwa i kibiców. 14 tytułów mistrza Polski, 6 Pucharów Polski, znakomite wyniki w europejskich pucharach, to także ich zasługa.

To właśnie kibice Górnika, w dużej części pracownicy kopalń, zawsze byli dwunastym zawodnikiem drużyny i za to jesteśmy im bardzo wdzięczni. Pomagali nam w dobrych i złych momentach w historii Górnika. Teraz to my chcielibyśmy się zrewanżować słowami otuchy, a także gestem solidarności, życząc im przede wszystkim zachowania miejsc pracy, by ich rodziny nie musiały martwić się o przyszłość.

Górnicy - jesteśmy z Wami!


źródło: Sport / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]