Komunikat Zarządu w sprawie medialnych ataków na Górnika Zabrze SSA

W związku z nasileniem się nierzetelnych, nie mających pokrycia w faktach bezprecedensowych ataków na nasz Klub, Zarząd Górnika Zabrze SSA zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej w jakiej znalazł się Klub, oświadcza, że podjął szereg działań naprawczych i podejmuje kolejne mające na celu trwałą poprawę sytuacji finansowej Spółki. 

Przy wsparciu rady nadzorczej oraz większościowego akcjonariusza Spółki Górnik Zabrze SSA prowadzone są intensywne działania mające na celu: uzyskanie licencji, przygotowanie sportowe drużyny umożliwiające walkę o jak najwyższe cele w Ekstraklasie oraz trwałe przywrócenie zdolności operacyjnej i finansowej.

Wszystkie te działania - szczególnie związane z finansami - są bardzo trudne, wymagają spokoju i nie potrzebują rozgłosu medialnego, dlatego nie informujemy o ich poszczególnych etapach, ale czekamy z upublicznieniem aż osiągną wystarczający poziom realizacji, co powinno mieć miejsce przed zakończeniem I kwartału 2015 roku.

Jednocześnie pragniemy zdecydowanie oświadczyć, iż nie akceptujemy sytuacji, w której Klub jest atakowany w sposób bezpodstawny i informujemy, że autorzy wszelkich artykułów, w tym publikowanych na portalach społecznościowych, zniesławiających Klub, jego piłkarzy czy też działaczy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności prawnej na drodze sądowej. Podobnie jak redaktorzy naczelni, wydawcy portali czy też gazet.

Prawo prasowe jak również dobry obyczaj dziennikarski nakładają na przedstawicieli mediów obowiązek rzetelnego przedstawienia faktów, jak również wysłuchania racji dwóch stron.

Autorzy materiałów prasowych godzących w dobre imię Górnika, którzy nie udokumentują podawanych faktów, przedstawiając je w sposób jednostronny i tendencyjny, muszą się liczyć ze stanowczą reakcją Klubu, który z użyciem wszelkich przysługujących mu środków prawnych będzie chronił jego dobrego imienia. Jesteśmy to winni przede wszystkim naszym wiernym kibicom, którzy także nie zgadzają się na szarganie wizerunku Klubu 14-krotnego mistrza kraju, ikony polskiego futbolu.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]