Robert Warzycha: Maksymalnie zgrać zespół

Dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha wyjaśnia nad czym będzie pracowała drużyna podczas zgrupownia w Turcji.
» Górnik rozpoczyna właśnie drugie zimowe zgrupowanie. Na co sztab szkoleniowy będzie kładł główny nacisk w tym okresie przygotowań do rundy wiosennej?
- W końcowym rozrachunku, na ustalenie wyjściowej jedenastki na pierwszy ligowy mecz po przerwie zimowej. Wszystko będzie podporządkowane temu elementowi, a w podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą nam cztery mecze sparingowe, które rozegramy podczas pobytu w Turcji. Po analizie spotkań z Karpatami Lwów, miejscowym przedstawicielem drugiej ligi tureckiej Alanyasporem oraz bułgarskimi Beroe Stara Zagora i Botewem Płowdiw, wybierzemy optymalny skład na mecz z Koroną. W tym czasie będziemy pracowali nad maksymalnym zgraniem zespołu, a ćwiczenia które będziemy wykonywali będą kształtowały wytrzmałość i siłę zawodników.

» Czy ważny jest dobór rywali w meczach sparingowych? Lepiej grać z zespołami europejskimi czy przedstawicielami lig m.in. z bliskiego wschodu?
- Ważne jest to, żeby grać z drużynami, z którymi nie spotyka się na co dzień, ponieważ nawet w przypadku ewentualnych porażek, te drużyny mogą wskazać nasze słabsze punkty, na które musimy zwrocić uwagę później, już w meczach ligowych.

» Jak wyglądały zimowe zgrupowania drużyn w Stanach Zjednoczonych?
- Z racji tego, że USA to kraj o ogromnej powierzchni, drużyny które nie chcą opuszczać granic państwa mogą trenować w ciepłych zakątkach, na Florydzie lub Kaliforni. Podczas ostatnich dwóch lat mojego pobytu w Stanach Zjednoczonych stosowaliśmy ten właśnie wariant, natomiast we wcześniejszych sezonach wyjeżdżaliśmy na dwa lub trzy zimowe obozy, z czego przynajmniej raz w roku udawaliśmy się na zgrupowanie zagraniczne, m.in. do Argentyny, Niemiec, Anglii, Portugalii, Hiszpanii czy Francji, żeby móc zagrać mecze kontrolne z drużynami z innych lig, a takich możliwości nie dawały zgrupowania krajowe.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online