Rosną koszty zakończenia prac na budowie stadionu Górnika

Wpłynęła tylko jedna oferta na wykonanie prac przed stadionem przy Roosevelta. Znacznie wyższa od tej, którą zakładał inwestor.
26 stycznia minął termin składania ofert w przetargu na wykonanie posadzki, schodów i rampy na przedpolu wejściowym stadionu w Zabrzu wraz z wykonaniem niezbędnych prac projektowych. Chodzi o teren przed obiektem, gdzie będą zlokalizowane główne wejścia na obiekt. Efekt? Wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez Mostostal Zabrze. 
Problem spółki Stadion w Zabrzu polega na tym, że jest o ponad pięć milionów wyższa niż przewidywał przygotowany przez nią kosztorys. - Nie ukrywam, że jesteśmy zaskoczeni wysokością tej kwoty. Przygotowywaliśmy już wiele kosztorysów przed ogłaszaniem przetargów i nigdy nie było takich różnic – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. W kwotach netto kosztorys przewidywał wydanie na prace przewidziane przetargiem 9,2 mln złotych, a Mostostal Zabrze za realizację prac chce 15 mln. - Kiedy ogłaszaliśmy przetarg na montaż zadaszenia różnica wynosiła 1,2 miliona. Jak widać, teraz jest znacznie większa. Na razie otwarliśmy ofertę, teraz będziemy ją dokładnie analizować. Mamy na to w teorii miesiąc, ale oczywiście chcemy działać jak najszybciej. Myślę, że zajmie nam to kilka dni i podejmiemy decyzję, co dalej robić – dodaje prezes Dębicki.
Fakt, że pojawiła się tylko jedna oferta wiąże spółce ręce. Jeżeli ją odrzuci, to za pewien czas trzeba będzie ogłosić kolejny przetarg i prawdopodobnie kolejny raz zgłosi się tylko jeden wykonawca. Trzeba będzie więc wydać wyższą kwotę narażając się na poważne opóźnienie prac, a na to spółka nie może sobie już pozwolić. Specjalnej alternatywy więc nie ma. - Dziś nie chcemy przesądzać czy przetarg zostanie rozstrzygnięty, czy ogłosimy nowy. Zawsze można rozmawiać o technologii wykonania prac, co ma wpływ na cenę. Prace te jednak muszą zostać wykonane do momentu oddania obiektu, a przewidzieliśmy na nie około cztery miesiące – to jeszcze raz Tadeusz Dębicki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online