Socios Górnik ruszają w tournée po śląskich miastach

Stowarzyszenie Socios Górnik nie czeka biernie na kibiców Górnika Zabrze, lecz… samo wychodzi im naprzeciw! W najbliższych tygodniach jego przedstawiciele odwiedzą wiele śląskich miast tylko w jednym celu: by spotkać się z kibicami, porozmawiać i zachęcić do wstępowania w szeregi Socios! 

Górnik Zabrze nieprzypadkowo nazywany jest drużyną śląskich miast. Jego kibice rozsiani są po całym Śląsku – od Pyskowic po Mysłowice oraz od Żor, po Tarnowskie Góry. Do nich wszystkich stara się dotrzeć Socios Górnik – powstałe w zeszłym roku stowarzyszenie, mające za główny cel stałe, finansowe wspieranie Górnika Zabrze.

– Dotychczas, w głównej mierze skupialiśmy się na prezentowaniu wartości i celi Stowarzyszenia za pośrednictwem internetu i mediów. Jednak, jak pokazały nasze ostatnie doświadczenia, nic nie zastąpi osobistych spotkań z kibicami. Dotychczas zorganizowaliśmy je w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i w Gliwicach-Sośnicy. Te spotkania pokazały, jak kluczową rolę odgrywają one dla rozwoju całej inicjatywy. W trakcie ich trwania zebraliśmy 170 deklaracji członkowskich. Dodatkowo, pojawiło się tam wiele osób, mających pytania odnośnie działalności Socios. Wszystko to sprawiło, iż postanowiliśmy podobne spotkania organizować częściej. Od końca stycznia, w każdy kolejny weekend, będziemy odwiedzać przynajmniej jedno śląskie miasto – mówi Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios Górnik.

Zgodnie ze słowami rzecznika Socios Górnik, w poszczególnych miastach, w godzinach od 11 do 18, Stowarzyszenie będzie rozkładało swoje stanowisko. Czasem będzie się ono mieściło w specjalnym namiocie umiejscowionym w uczęszczanym przez mieszkańców miejscu, innym razem przedstawicieli Socios będzie można spotkać w lokalu udostępnionym przez sympatyka Górnika lub jednego z 567 członków Socios.

– Spotkania będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Podczas każdego z nich będzie można wypełnić deklarację członkowską i od razu ją złożyć. Poza tym, tego typu wydarzenie jest świetną sprawą dla niezdecydowanych. Na każdym spotkaniu będzie obecna przynajmniej jedna osoba ze ścisłego Zarządu Socios Górnik. Jest to więc idealna okazja, by porozmawiać twarzą w twarz i rozwiać jakiekolwiek wątpliwości odnośnie inicjatywy. Od początku stawiamy na dialog i otwartość, więc możemy zapewnić, że żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi – dodaje Pacuła.

Najbliższe spotkania będą organizowane 31 stycznia w Knurowie (Bar Gwarek) oraz 7 lutego w Gliwicach-Łabędach (Karczma pod Strzechą). Kolejnymi miastami na mapie Socios są Rybnik (14 lutego) oraz Tarnowskie Góry (21 lutego). Socios będą także pod stadionem w trakcie meczów z Koroną i Śląskiem. Dokładne daty, szczegóły i lokalizacje będą stale podawane na stronie internetowej www.sociosgornik.org.

źródło: sociosgornik.orgRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online