Wtorek ważnym dniem dla Górnika

Górnik chce wyemitować obligacje warte 35 mln zł. Będzie je spłacał do końca 2028 roku. Potrzebuje poręczenia miasta. W najbliższy wtorek sprawą zajmą się radni.
O całej sprawie informują Nowiny Zabrzańskie. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta została zwołana na wniosek prezydent Zabrza. Odbędzie się we wtorek (17.02.), o godz. 14:00, w sali obrad w budynku przy ul. Religi 1. W programie są trzy projekty uchwał związanych z poręczeniem dla Górnika. Wynika z nich, że klub chce wyemitować obligacje o wartości 35 mln zł.
By emisja była możliwa radni muszą zgodzić się na udzielenie Górnikowi poręczenia do kwoty 48 315 575 zł, bo za tyle klub ma wykupić obligacje do roku 2028. Szczegółowa wysokość poręczenia ma być określana co roku w budżecie miasta zgodnie z harmonogramem wykupu obligacji przez klub.
W uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie poręczenia napisano: W wyniku trwającego procesu restrukturyzacji finansowej spółki Górnik Zabrze Sportowa Spółka Akcyjna, Zarząd Spółki zwrócił się do Miasta Zabrze o udzielenie poręczenia programu emisji obligacji, którego celem jest osiągnięcie przez Spółkę stabilnej pozycji ekonomiczno – finansowej w perspektywie długookresowej. Nie podjęcie działań naprawczych może skutkować zagrożeniem dla dalszego bytu Spółki, a w konsekwencji może oznaczać ogłoszenie upadłości.
Co ważne posiedzenie rady jest otwarte.

źródło: Sport / nowinyzabrzanskie.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online