Grzegorz Bonin: O wyniku decydować będą niuanse

W czterech ostatnich meczach zabrzanie zdobyli tylko punkt i strzelili jednego gola. Czy w Łęcznej poprawią ten dorobek?
Wojciech Łuczak i Grzegorz Bonin, to piłkarze, którzy mogą wiele powiedzieć o obu Górnikach - z Zabrza i Łęcznej. Pierwszy do Zabrza trafił z Łęcznej. Klub nosił jeszcze nazwę Bogdanka i grał na zapleczu ekstraklasy. Piłkarz miał świetny sezon z naciskiem na jego drugą część. Grając w roli ofensywnego pomocnika strzelił dla Łęcznej aż jedenaście goli. Dziś powinien dostać szansę gry w ataku Górnika. - Na pewno ciężko jest zastąpić Mateusza Zacharę. Jako nominalny pomocnik staram się robić wszystko, by pomóc drużynie, bo ważne są jej wyniki, a nie indywidualne osiągnięcia. Zawsze zostawiam serducho na boisku...
Z kolei Grzegorz Bonin (grał w Zabrzu – z przerwą – 3,5 roku. Na poziomie ekstraklasy rozegrał w barwach zabrzan 66 meczów i strzelił sześć goli), to obecnie jeden z najlepszych i najważniejszych piłkarzy w drużynie Łęcznej. Bonin ostatnio narzekał jednak na uraz po meczu z Zawiszą i jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. - Dopiero od czwartku wznowiłem treningi po urazie zapalenia pięty. Zrobię jednak wszystko, by zdążyć do meczu. To nie jest zbyt groźna sprawa. O wyniku decydować będą niuanse. Oglądaliśmy mecz zabrzan z Koroną i w pierwszej połowie Górnik grał dobrze, stwarzał sobie sytuacje. Ale jak się ich nie wykorzystuje, to mecz może się odwrócić i trzeba gonić wynik. Tak było w Zabrzu - powiedział Bonin.
Atutem ;ęcznian jest ich boisko, którzy nie przegrali w tym sezonie przed własną publicznością. Zabrzanie jednak częściej wygrywają na boiskach rywali, gdzie aż cztery razy sięgnęli po trzy punkty. To więcej niż na Roosevelta. Tam ostatni raz wygrali w sierpniu ubiegłego roku z... Łęczną (2:0). Oba gole zdobył wtedy Łukasz Madej.
Dziś powinien więc być dzień Górnika, tylko którego?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]