Sport: Twierdza Łęczna padła, zabrzanie szósty raz w sezonie lepsi na wyjeździe

Górnik Zabrze jako pierwszy w tym sezonie znalazł sposób na pokonanie beniaminka na jego boisku.
Brak wygranej z Koroną zabrzanie odbili sobie w Łęcznej, gdzie wygrali skromnie 1:0, ale jak najbardziej zasłużenie. Gospodarze, którzy do tego meczu nie przegrali w tym sezonie na własnym boisku, przez większą część spotkania byli tylko tłem dla Górnika z Zabrza, który na Roosevelta nie wygrał od sierpnia ubiegłego roku. Tymczasem to już szósta w sezonie wygrana zabrzan na boisku rywala.
Mecz poziomem na kolana nie powalił, w czym duża zasługa gospodarzy, którzy są cieniem drużyny jeszcze w połowie grudnia potrafiącej wygrać w Łęcznej z Legią. To zabrzanie, choć też nie grali wybitnego meczu, częściej byli przy piłce i przeprowadzili więcej akcji, które mogły zakończyć się golem. Strzały Romana Gergela i Bartosza Iwana minimalnie mijały słupek i poprzeczkę, a z uderzeniem Łukasza Madeja poradził sobie bramkarz.
Łęczna miała dobrą okazję po błędzie Adama Dancha, ale naprawił go Oleksandr Szeweluchin, który udanie zastąpił na środku defensywy Błażeja Augustyna. To jedyna zmiana dokonana przez trenerów zabrzan w składzie w porównaniu do meczu z Koroną.
Po przerwie z każdą minutą słaba Łęczna była jeszcze bardziej bezbarwna, a zabrzanie stwarzali kolejne okazje. Gergel zmarnował dwie kolejne, a najbliżej szczęścia był po świetnym dośrodkowaniu Rafała Kosznika. Asysty boczny pomocnik nie zaliczył, ale to on strzelił bramkę. Łęczna wykonywała rzut rożny, po którym Górnik wyprowadził modelową kontrę z udziałem trzech Słowaków! Piłkę odebrał Gergel, potem akcję kontynuowali Grendel i Jeż. Ten ostatni idealnie zagrał piłkę do Kosznika, a strzał do pustej bramki był formalnością.
Łęczna w tym roku nie zdobyła jeszcze gola i zaledwie jeden punkt. Zabrzanie? Cztery oczka, co pozwoli utrzymać pozycję w górnej ósemce. Co ważne, pierwszy raz od 20 września zagrali na zero, czyli nie stracili gola. W lidze wygrali z kolei pierwszy raz od 24 listopada.

[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]