Tylko Jagiellonia lepsza od Górnika

Dwie ostatnie rundy wiosenne były dla zabrzan wręcz koszmarne. Obecna zaczęła się więcej niż przyzwoicie.
Cztery punkty i zaledwie jedna stracona bramka. Tylko rewelacyjna w pierwszych spotkaniach Jagiellonia może się pochwalić lepszym dorobkiem niż Górnik po dwóch pierwszych kolejkach rozegranych w 2015 roku. Dla zabrzan to o tyle istotne, że dwa poprzednie sezony były pod tym względem słabe, a rok 2014 wręcz koszmarny. 
Rok temu bilans Górnika po 180 minutach gry to dwie porażki po 0:3. Drużynę prowadził wtedy Ryszard Wieczorek, a pogromcami zabrzan była drużyna, które ostatecznie spadła z ligi oraz mistrz Polski.
Cofając się o kolejne dwanaście miesięcy znajdziemy... wygraną z Piastem na inaugurację grania w 2013 roku, po której Górnik przegrał na własnym boisku z Jagiellonią Białystok. Była to zapowiedź bardzo słabej rundy drużyny prowadzonej wtedy przez Adama Nawałkę.
- Słabe rundy rewanżowe były naszym problemem niezależnie od tego, kto był trenerem Górnika. Wtedy jednak mieliśmy większy zapas punktowy z jesieni, co było szczególnie ważne przed rokiem, bo pozwoliło utrzymać miejsce w górnej ósemce. Teraz wszystko jest na styk. Nie ma czasu i miejsca na błąd. 2-3 nieudane mecze mogą mieć przykre konsekwencje – mówił nam Mariusz Magiera, który na dobre wrócił do wyjściowej jedenastki Górnika i wiosną pokazuje się z bardzo dobrej strony.
- Kiedy okazało się, że odejdzie z Zabrza Mateusz Zachara, kluczowa była poprawa gry w... obronie. Za łatwo tracili gole, a jak stracisz dwa, to chcąc wygrać musisz strzelić trzy. Dwie strzelone bramki dały Górnikowi cztery punkty. To zasługa lepszej gry defensywnej – uważa Marek Piotrowicz, przed laty środkowy obrońca Górnika.
Robert Warzycha przed zgrupowaniem w Turcji głośno mówił, że zespół będzie pracować nad organizacją gry po stracie piłki, z czym miał jesienią Górnik duży problem. - Byłem z tego elementu gry zadowolony po obu meczach – mówi dziś Warzycha.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]