Przed meczem Górnik - Śląsk

W dotychczasowych meczach ze Śląskiem piłkarze Górnika strzelili 97 goli. - Gdyby udało się zabrzanom trzy razy wpisać na listę strzelców, wówczas liczba strzelonych Śląskowi goli wyglądałaby niezwykle imponująco - 100. To jednak mało realne. Ostatni raz Górnik trzy gole strzelił na Roosevelta 8 sierpnia 2014 roku Jagiellonii. - Przyjmiemy nawet skromną wygraną. Gramy z dobrym zespołem, z którym każda wygrana ma swoją wartość - mówi trener zabrzan Józef Dankowski. Górnik czeka na wygraną w domu od 23 sierpnia. 
- W drużynie gości powinien wyjść na boisko 19-letni Kamil Dankowski, zdolny junior, który coraz częściej gra w drużynie Śląska. Do wrocławskiej akademii trafił z Nysy i już interesują się nim zagraniczne kluby. Co ciekawe, w piłkę gra też syn Józefa Dankowskiego - Jakub. Ma 24 lata i występuje w drugiej drużynie Górnika.
- Na boisku mogłoby dojść do niecodziennego starcia Słowaków. W obu klubach jest ich w sumie sześciu, solidarnie po trzech. Dziś ważniejszą rolę odgrywają ci z Roosevelta. Być może nawet wyjdą w komplecie na boisko Roman Gergel, Erik Grendel i Robert Jeż. W Śląsku? Powinien zagrać sprowadzony zimą Peter Grajciar. Robert Pich i Milosz Laczny przed tygodniem weszli na boisko w trakcie gry.
- Do obrony zabrzan powinien wrócić Błażej Augustyn, który jako junior był związany ze Śląskiem. Miał wtedy zaledwie 15 lat. - Mieszkam we Wrocławiu. Tam mam mieszkanie i wielu przyjaciół. Pochodzę ze Strzelina, miejscowości leżącej blisko Wrocławia. Ale teraz jestem graczem Górnika i chcemy wygrać... - mówi przed meczem Augustyn.
- Śląsk niedawno mierzył się z Cracovią, która, jak Górnik, gra trójką środkowych defensorów. - Górnik i Cracovia to trochę inne drużyny. Górnicy grają bardziej skupiając się na wrzutkach, na rozrzucenie piłki do boków i dośrodkowaniach w pole karne. Wygraliśmy z Górnikiem we Wrocławiu 2:0, a grali wtedy tym samym systemem. Kontrolowaliśmy mecz i przeciwnik nie mógł stworzyć żadnej akcji. Górnik nie jest dla nas niespodzianką - mówi przed meczem trener Śląska, Tadeusz Pawłowski, którym 35 lat temu interesował się Górnik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]