Górnik szuka obiektu zastępczego. Zabrzanie zagrają w Katowicach lub Bielsku-Białej?

Kiedy w sobotnie przedpołudnie na bocznym boisku swego stadionu GKS grał z Nadwiślanem, główny obiekt wizytowali przedstawiciele... Górnika Zabrze.
Towarzyszyli im wysłannicy spółki LivePark, produkującej na potrzeby telewizji sygnał z meczów ekstraklasy. To pokłosie przedłużającej się modernizacji stadionu w Zabrzu i całkiem realnego scenariusza, w myśl którego zabrzanie w nowym sezonie już nie dostaną zgody Komisji ds. Licencji Klubowych na grę "na placu budowy" i do momentu jej całkowitego ukończenia będą musieli występować na innym obiekcie. - Ten przy Bukowej spełnia wymogi licencyjne, choć na potrzeby ekstraklasy niezbędne byłoby wykonanie kilku "prac kosmetycznych" - mówił prezes GKS-u, Wojciech Cygan.
Mowa na przykład o nowym ogrodzeniu terenu stadionu (oczywiście te zastrzeżenia dotyczą też sytuacji, w której to GKS - po awansie - chciałby grać w ekstraklasie na swym obiekcie). - Tym niemniej, o ile wiem, stanowisko władz miasta dla ewentualnej gry Górnika tutaj jest pozytywne - dodawał.
Warto jednak dodać, że "górnicy" - poza Katowicami - biorą pod uwagę również możliwość wynajmowania areny przy Rychlińskiego w Bielsku-Białej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]