Adam Danch: Byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na wygraną

- Piłka jest nieprzewidywalna - przypomina Adam Danch. Górnik w derbach dyktował warunki, ale remis uratował dzięki "samobójowi" rywali.
» Jaki nastrój po pierwszym w historii remisie z Piastem?
Adam Danch: - Może być... Na pewno byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na wygraną. Zresztą po nią przyjechaliśmy, pamiętając o dwóch ostatnich porażkach z Piastem. Ale piłka jest nieprzewidywalna. Rywale oddali dwa strzały, strzelili dwa gole... Nie zdobywaliśmy bramek przed przerwą, kiedy mieliśmy doskonałe okazje, a wyręczył nas Piotrek Brożek w końcówce. Atakowaliśmy, ale takich okazji jak w pierwszej połowie już nie było.

» Bardzo defensywna gra Piasta była dla was zaskoczeniem?
- Chyba tak. Nie sądziliśmy, że do tego stopnia oddadzą nam panowanie w środkowej strefie boiska. Choć oczywiście chcieliśmy zdominować środek pola, bo zwykle tak staramy się grać. Było to o tyle ułatwione, że Piast tylko czekał na kontry. Gliwiczanie tak samo grali przy 0:0 i przy 1:1, nie mówiąc o okresie, w którym prowadzili.

» Po zmianie Sobolewskiego można było odnieść wrażenie, że macie problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu.
- To prawda. Nasza gra nie była tak płynna jak wcześniej, ale też zmieniliśmy się pozycjami. Myślę jednak, że gdyby nie nasz błąd, to gol na 1:1 przed przerwą by nie padł. Trochę szkoda... Mogliśmy do przerwy prowadzić nawet dwoma golami, a był remis. Fajnie natomiast, że było tylu naszych kibiców. Nie było ich z nami, kiedy wygraliśmy w Chorzowie. Teraz chcieliśmy im dać trochę radości w Gliwicach. Może następnym razem? Trzeba jednak docenić, że trzeci raz w tym roku odrobiliśmy straty. Korona, Śląsk, teraz Gliwice...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]