Górnik nie będzie zmuszony do wyprowadzki z Roosevelta?

- Najpóźniej w lipcu chcemy oddać do użytku trybunę południową - zapowiada Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. To fantastyczna informacja dla Górnika, który być może nie będzie musiał grać na stadionie zastępczym.
Stadion Górnika mieści obecnie 3 tysiące widzów. Od nowego sezonu wymogiem licencyjnym ekstraklasy będzie możliwość przyjęcia 4,5 tysiąca osób. Klub z Zabrza ma więc kłopot, bo budowa jego nowego obiektu szybko się nie skończy. Działacze starają się znaleźć stadion zastępczy, na którym Górnik będzie mógł grać w następnym sezonie.
Początkowo wydawało się, że będzie to stadion GKS-u Katowice, ale teraz wszystko wskazuje na obiekt Podbeskidzia Bielsko-Biała lub Stadion Ludowy w Sosnowcu.
- Zarząd klubu prowadzi rozmowy z właścicielami kilku obiektów. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Do piątku jest bowiem czas na zadeklarowanie stadionu zastępczego - informuje Joanna Haśnik, rzeczniczka Górnika.
A może Górnik wcale nie będzie musiał się wyprowadzić? Odpowiedzialna za budowę jego obiektu spółka Stadion w Zabrzu przekonuje, że to bardzo realny scenariusz!
- Najpóźniej w lipcu chcemy oddać do użytku trybunę południową [usytuowaną od ul. Roosevelta - przyp. red.]. Zakładamy, że oddamy ją całą, czyli około 8 tysięcy miejsc. Możliwe jest też otwarcie tylko dolnego poziomu tej trybuny na około 4 tysięce miejsc, co też zapewniałoby spełnianie wymogu licencyjnego ekstraklasy. Posługujemy się terminem "około", bo dokładna liczba krzesełek będzie wynikała z projektu warsztatowego, które przedstawi wykonawca prac - zapowiada Tadeusz Dębicki, prezes Stadion w Zabrzu.
Plan spółki obarczony jest pewnym ryzykiem. Aby trybuna rzeczywiście mogła zostać oddana do użytku już latem, sprawnie musi potoczyć się przetarg na montaż krzesełek. Dokończone muszą też zostać trwające już na niej prace. To nie koniec. Kilka tygodni zajmie zapewne procedura jej odbiorów.
- Mamy w zespole eksperta do spraw przeciwpożarowych. Współpracujemy też stale z policją. Ufam, że procedura odbiorów pójdzie sprawnie - mówi Dębicki. Wszystko po to, by zdążyć na początek nowego sezonu. Terminy są bardzo napięte, bo pierwszą kolejkę zaplanowano na 18/19 lipca. Nie można wykluczyć, że Górnik będzie się starał rozgrywać pierwsze mecze na wyjazdach.
A kiedy do użytku zostanie oddany cały stadion? - Będziemy to mogli zadeklarować, gdy podpiszemy umowę z ostatnim wykonawcą ogłoszonych przez nas przetargów - mówi Dębicki. Spółka musi jeszcze znaleźć wykonawców przedpola wejściowego, systemu biletowego, wentylacji i klimatyzacji oraz robotów drogowych.

źródło: Gaztea WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]