Biało-niebiesko-czerwony stadion Górnika

Około 8566 czerwonych, 9347 niebieskich i 6147 białych krzesełek ma zostać zamontowanych na stadionie Górnika Zabrze.
Spółka Stadion w Zabrzu, który przeprowadza modernizację obiektu przy Roosevelta, ogłosiła niedawno przetarg na montaż krzesełek. Trudno uznać to za kluczowy etap inwestycji, ale dla kibiców z pewnością będzie miał rangę symbolu. Przebieg przetargu jest pilnie obserwowany przez klub. Jeśli pójdzie sprawnie, to już w lipcu zostanie otwarta trybuna południowa na 8 tys. miejsc.
Na jakich krzesełkach zasiądą kibice Górnika? Swego czasu Stadion w Zabrzu przymierzała się do montowania siedzisk z linii Abacus. Teraz wybór modelu rozstrzygnie się w przetargu. W jego warunkach krzesełko opisano w następujący sposób: "Oparcie i siedzisko krzesła ergonomiczne, wykonane metodą wtrysku do formy. Oparcie zamontowane do belki za pomocą specjalnych uchwytów wykonanych z poliamidu z dodatkiem włókna szklanego. Siedzisko składane, osadzone na aluminiowej belce, wyposażone w grawitacyjny mechanizm składania z zatopioną przeciwwagą w siedzisku (pozycja "wolnego" krzesła umożliwiająca swobodne przejście między rzędami). Zawias mechanizmu stanowi integralną część siedziska".
Na stadionie zostanie zamontowanych około 24060 siedzisk (ich dokładna liczna zależna jest od ostatecznego projektu). Już dawno ustalono, że krzesełka będą w kolorach nawiązujących do barw Górnika. Na trybunie wschodniej zostaną ułożone w taki sposób, by tworzyć napis Zabrze.
Dodajmy, że przedmiotem zamówienia spółki jest też montaż 1200 sztuk podłokietników i 600 kompletów pokrowców dla siedzisk w sektorze VIP.źródło: Gazeta Wyborcza / stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]