Erik Grendel: Chcemy przełamać złą serię niewygranych meczów u siebie

Jeszcze parę miesięcy temu grali ze sobą razem. Teraz staną po przeciwnych stronach barykady. Chodzi o dwóch słowackich pomocników: Erika Grendela, który teraz występuje w Górniku, i Kristiana Kolcaka z Podbeskidzia.
Obaj piłkarze przez ostatnie sześć lat grali ze sobą w Slovanie Bratysława. Grali z powodzeniem, bo w tym czasie klub ze stolicy Słowacji trzy razy zdobył mistrzostwo i trzy razy puchar swojego kraju. W maju na bratysławskim hradzie, czyli zamku, świętowali tytuł mistrza. 
Teraz obaj grają już w klubach z naszego regionu, a dzisiaj staną naprzeciwko siebie. – Kristian to bardzo cenny i uniwersalny zawodnik. W pomocy może zagrać na każdej pozycji, czy to na boku, czy w środku. Dobrze się z nim razem gra – podkreśla Grendel.
– Śledzę to, jak idzie Erikowi w Górniku. Widać, że dobrze wkomponował się tam w zespół. To dobry, mądry piłkarsko gracz. Wiele potrafi dać zespołowi. Jesteśmy kolegami, ale na boisku w Zabrzu przyjaźni nie będzie. Gramy przecież teraz w innych klubach – mówi z kolei Kolcak.
– Wiadomo, ja jestem teraz w Górniku i chcę naszej wygranej, a Kristian chce tego samego. My dodatkowo jesteśmy zmotywowani, bo chcemy przełamać złą serię niewygranych meczów u siebie. Nie udało się ostatnio z Koroną czy Śląskiem, ale wierzymy, że teraz będzie lepiej – podkreśla Grendel. Obaj piłkarze zza południowej granicy wystąpili we wszystkich czterech wiosennych spotkaniach.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]