Górnik mocno osłabiony w derbach z Ruchem

Lista strat po wizycie zabrzan w Gdańsku jest dłuższa niż pierwsza w tym roku porażka i pierwszy mecz bez gola. I na pewno bardzo niepokoi trenerów w perspektywie mecz z Ruchem na Roosevelta.
Adam Danch i Erik Grendel w Gdańsku ujrzeli kartki eliminujące ich z meczu z "Niebieskimi", a nie trzeba dodawać, że są to bardzo ważni piłkarze Górnika w grze defensywnej. W sobotę razem tworzyli parę defensywnych pomocników. Jakby tego było mało, w sytuacji zakończonej kartką Grendel doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. 
- Jestem bardzo niezadowolony. Nie tylko z powodu kontuzji, ale także żółtej kartki. Wiem, jak ważne jest spotkanie z Ruchem. To był mój pierwszy faul w meczu, a sędzia od razu pokazał mi kartkę. Kontuzja? Myślę, że tydzień przerwy w treningach wystarczy i wrócę do zajęć. Pierwszą połowę trochę przespaliśmy, druga była dużo lepsza. Czasu jednak nie cofniemy – przyznał po meczu Słowak.
Kto go zastąpi w derbach? Powinien już być zdrowy i gotowy do gry Radosław Sobolewski. Trudno jednak dziś spekulować, kto zagra u jego boku.
Odnotujmy, że w Gdańsku Górnik kolejny raz w trakcie meczu zmieniał ustawienie - z trzech stoperów w pierwszej połowie na klasyczną czwórkę w II połowie. Na prawą stronę defensywny został przesunięty Adam Danch, który jednak wrócił do drugiej linii po zejściu z boiska Grendela.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]