Treningi zamiast sparingu

Sztab zabrzan zadecydował, że w weekend nie rozegra żadnego meczu kontrolnego.
Już wiadomo, że z Ruchem Górnik zagra bez pauzujących za kartki Adama Dancha i Erika Grendela. Nieobecność tej dwójki to duża strata, choć jeden i drugi w Gdańsku zagrali bardzo przeciętnie. W wypadku Słowaka może to być efekt późniejszego dołączenia do zespołu. Grendel nie przeszedł z Górnikiem okresu przygotowawczego. Danch pewnie zagrałby obok wracającego na boisko Radosława Sobolewskiego, a tak trzeba będzie szukać innego pomysłu na mecz z Niebieskimi.
Straty personalne – przypomnijmy, że kontuzjowany jest jeszcze Maciej Mańka - i słaba ostatnio dyspozycja Błażeja Augustyna mogą sprawić, że Górnik wróci do gry czwórką obrońców. W ostatnich dwóch meczach przechodził na ten system w trakcie gry. Takie ustawienie można byłoby sprawdzić pod koniec tygodnia w grze kontrolnej, ale Górnik w weekend żadnego meczu nie zagra. Pierwszy skład ma ciężej trenować w najbliższych dniach, a gracze drugiego wyboru zagrają w sobotę w rezerwach.
Patrząc na tabelę nie jest to mało – do piątej Wisły drużyna z Roosevelta ma tylko dwa punkty straty – ale też wszyscy w klubie mają świadomość, że sytuacja robi się podbramkowa. - Musimy wygrać jeszcze dwa z pięciu meczów. To powinno dać miejsce w ósemce. Taki wynik na pewno jest w naszym zasięgu – mówi Łukasz Madej, pomocnik Górnika. Kalendarz zabrzan do najtrudniejszych nie należy. W teorii, bowiem podobnie mówiono ponad miesiąc temu, kiedy w perspektywie były mecze z Koroną i Podbeskidziem w Zabrzu. Górnik żadnego z nich nie wygrał. Teraz? Na Roosevelta przyjadą jeszcze drużyny Ruchu, Bełchatowa i Zawiszy. Wszystkie są niżej w tabeli z niewielkimi szansami na górną ósemkę. Problem Górnika polega jednak na tym, że od siedmiu miesięcy nie wygrał w roli gospodarza meczu. Oprócz tego czekają podopiecznych Józefa Dankowskiego i Roberta Warzychy wyjazdy na mecz z Wisłą i Pogonią.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]