Górnik spłacił ponad 20 milionów długu

O gigantycznym zadłużeniu Górnika można już pisać w czasie przeszłym. Klub spłacił w ciągu ostatniego tygodnia zdecydowaną większość zadłużenia wobec piłkarzy, trenerów, innych klubów oraz firm.
Wydano na to ogromną sumę, ponad 20 milionów złotych. Nie byłoby tych pieniędzy, gdyby nie emisja obligacji, które gwarantowało miasto Zabrze. Tak więc w przyszłości to gmina pokryje całe zadłużenie.
- Musieliśmy pozbyć się tego balastu, który od lat ciągnął klub w dół. Wizyty komorników, pisma o cofnięcie lub nie przyznanie licencji na kolejny sezon... Te pieniądze i tak prędzej czy później trzeba byłoby oddać. Teraz klub powinien mieć większy oddech, choć warunkiem absolutnie koniecznym, by sytuacja się nie powtórzyła, jest obniżenie kosztów i zarabianie pieniędzy. To ostatnie będzie możliwe od jesieni, kiedy najpierw chcemy oddać do użytku jedną trybunę, a do końca roku mamy nadzieję, że już wszystkie, które są obecnie w trakcie budowy - powiedział nam Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.
Podczas negocjacji z wierzycielami praktycznie każdy zgadzał się na obniżenie kwoty - nawet o 30 procent - którą Górnik miał do zapłacenia, o ile wynegocjowaną sumę otrzyma w całości. Dzięki temu udało się zaoszczędzić blisko dwa miliony w stosunku do pierwotnego zadłużenia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]