Poważniejszy uraz Erika Grendela

Erik Grendel, który przeciwko Ruchowi nie zagra z powodu żółtych kartek, ma naciągnięty mięsień i dziś pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ w kolejnym meczu - z Wisłą w Krakowie. Dlatego tak ważny jest powrót do treningów Radosława Sobolewskiego.
Piłkarze z Roosevelta poniedziałek mają jeszcze wolny od zajęć. Wrócą do nich we wtorek, po dwudniowej przerwie. W jutrzejszych zajęciach powinien już uczestniczyć Błażej Augustyn, który w ubiegłym tygodniu narzekał na ból mięśni brzucha i w sobotę praktycznie nie uczestniczył w zajęciach. Jego udział w derbach z Ruchem nie jest jednak zagrożony.
W sobotę sporo graczy kadry pierwszej drużyny Górnika zagrało na boisku Sparty Zabrze mecz ze Swornicą Czarnowąsy. Zabrzanie wyszli na boisko czwórką obrońców, co może sugerować, że podobnie zagrają za tydzień z Ruchem Chorzów. W ostatnich meczach ligowych trenerzy zabrzan w ich trakcie przechodzili na takie ustawienia, ale pod nieobecność pauzujących za kartki Adama Dancha oraz Erika Grendela wiele wskazuje na to, że Górnik zacznie derby właśnie czterema piłkarzami w bloku defensywnym.
Z Grendelem problem jest poważniejszy. Słowak ma naciągnięty mięsień i dziś pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ w kolejnym meczu z Wisłą w Krakowie. Dlatego tak ważny jest powrót do treningów Radosława Sobolewskiego. - Wszystko jest w porządku. Trenuje już na sto procent – mówi trener zabrzan, Józef Dankowski. Wracając do sobotniego meczu rezerw, z graczy pukających do pierwszej jedenastki zdecydowanie najlepiej wypadł Rafał Kurzawa, który zresztą strzelił niecodziennej urody gola. Jego strzał oddany lewą nogą z woleja wpadł pod poprzeczkę bramki rywala.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]