Kto kapitanem za Adama Dancha?

Adam Danch pauzuje za kartki, więc z Ruchem ktoś inny założy opaskę kapitana. Sobolewski, Magiera, a może Madej?
Jednym ze znaków zapytania przed najbliższymi derbami jest nazwisko piłkarza, który wyprowadzi zabrzan na boisko z opaską kapitana na ramieniu.
Problem nie jest tak gorący jak w reprezentacji Polski – swoją drogą, Adam Nawałka pracując w Zabrzu też jednoosobowo decydował o tym, kto będzie pełnił tę funkcję. W końcu etatowy kapitan, czyli Adam Danch, pauzuje za kartki tylko jeden mecz i już w Krakowie, o ile oczywiście zmieści się w pierwszej jedenastce, to on założy opaskę.
Ale derby to... derby, mecz wyjątkowo prestiżowy, więc jest istotne, kto na środku boiska przywita się z kapitanem Ruchu.
W Zabrzu przed sezonem żadnej hierarchii nie ustalono. Co więcej, w trakcie sezonu nie było konieczności, by podczas meczu Danch musiał komuś opaskę przekazać, skoro we wszystkich meczach zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. A więc...
Wydaje się, że kandydatów jest dwóch. Numer jeden na tej liście to Radosław Sobolewski, który jest najstarszym i zdecydowanie najbardziej doświadczonym piłkarzem Górnika. Sobol po kontuzji wraca na boisku i z Ruchem ma grać.
- Kapitan? Na 99 procent będzie nim Radek Sobolewski. Jest w radzie drużyny i ma wszystkie cechy, które powinien posiadać kapitan - mówi Józef Dankowski, trener Górnika.
Kandydatura Sobolewskiego jest mocna, ale gdyby się uprzeć, to nie jedyna. Biorąc pod uwagę tylko staż w klubie z Zabrza, to kandydat do założenia opaski byłby inny – pod tym względem nikt nie jest w stanie przebić Mariusza Magiery.
W końcu w Górniku debiutował dziesięć lat temu, a na stałe przeniósł się na Roosevelta w 2008 roku. 31-letni piłkarz powinien wyjść na boisko na lewej stronie obrony, o ile oczywiście Górnik – a wiele na to wskazuje – zagra z Ruchem czwórką defensorów.
Gdyby wskazać kogoś trzeciego, to chyba wypada postawić na Łukasza Madeja. Wiek, doświadczenie i... To w końcu jedyny gracz zabrzan, który w przeszłości grał na Cichej. Funkcja kapitana akurat w takim meczu byłaby dla niego szczególna.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]