Adam Danch: Oby to była zmiana na trwałe!

- Jestem tutaj osiem lat i może 2-3 razy nie było żadnych zaległości... Co mam powiedzieć? Super! - komentuje ostatnie doniesienia z Roosevelta kapitan Górnika.
Kapitan, który jednak w zaplanowanych na Lany Poniedziałek Wielkich Derbach Śląska na boisko nie wybiegnie. W meczu z Lechią Gdańsk ujrzał żółtą kartkę, która eliminuje go z występu.
- Myślę, że nie powinienem jej dostać. Faul – zgoda, ale nie było tam żadnej brutalności i złośliwości. Pytałem nawet arbitra dlaczego. Odparł, że zagranie było ostre, a akcja ratunkowa. Pomyślałem od razu, że jest kaszana. Człowiek przejechał całą Polskę, przegrywa 0:1 i jeszcze nie zagra z Ruchem. Czasu jednak nie cofniemy - przyznaje Adam Danch.

Obecną sytuację Ruchu Chorzów porównuje do tej Górnika sprzed... sześciu lat.

- Czy nasi najbliżsi rywale mogą spaść? Skoro są na piętnastym miejscu... Pamiętam, jak my spadaliśmy z ligi. Graliśmy wiosną lepiej, zdobywaliśmy więcej punktów, ale nie potrafiliśmy wyjść nad kreskę. Presja jest ogromna, każdy kolejny mecz jest o życie, a rywale też wygrywają. Teraz jest nieco inaczej, bo punkty podzieli się przez dwa, ale... To ich problemy. My musimy skupić się na sobie - podkreśla Danch.

Przygotowania do derbów upływają w Zabrzu w radosnej atmosferze. Klub za sprawą wyemitowanych przez miasto obligacji wyrównał zaległości względem zawodników.

- Jestem tutaj osiem lat i może 2-3 razy nie było żadnych zaległości... Co mam powiedzieć? Super! Był czas, że nie dostawaliśmy pensji 5-6 miesięcy z wiarą, że to się zmieni. Wszyscy w klubie zostali i grali najlepiej, jak tylko mogli. Kiedy w grudniu podpisywałem nowy kontrakt z Górnikiem wcale nie było przesądzone, że sytuacja się wyprostuje. Padały jednak deklaracje z ust pani prezydent i działaczy, że do końca marca się uda. Fajnie dla nas i dla klubu, bo zdaję sobie sprawę, jak trudno funkcjonować z milionowymi długami. Oby tylko to była zmiana na trwałe - zaznacza defensor Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]