Adam Nawałka otrzymał zaległe pieniądze od Górnika

Działacze Górnika spłacają wszystkie swoje należności. W końcu pieniądze odzyskał też obecny selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka. Mówi się o kwocie 700-800 tys. złotych. W ostatnich dniach działacze klubu z Zabrza na potęgę spłacali wierzycieli. Chodziło o zdążeniem przed końcem marca, tak, żeby nie było problemu z uzyskaniem licencji na grę w ekstraklasie w nowym sezonie. 

Najpierw spłacono byłych graczy: Pawła Olkowskiego i Macieja Małkowskiego. Podpisano ugodę z Łukaszem Skorupskim, a w poniedziałek zamknięto sprawę zaległości w stosunku do szefów Rozwoju Katowice za nierozliczony transfer Arkadiusza Milika do Bayeru Leverkusen. Na koncie drugoligowca znalazło się milion złotych.

Podobną kwotę otrzymał też trener Nawałka. W Górniku, jako szkoleniowiec, pracował od grudnia 2009 do października 2013. Rekordowo długo. W tym czasie awansował do ekstraklasy, gdzie zespół kończył w czołówce.

Z Zabrza Nawałka odszedł do kadry. Przez lata pracy nazbierało się jednak wiele zaległości, bo w tym okresie działacze Górnika mało co płacili. W kwietniu zeszłego roku selekcjoner reprezentacji Polski podpisał z szefami górnośląskiego klubu ugodę w sprawie finansowych zaległości. Chodziło, jak zawsze, o otrzymanie licencji.

– Jeśli chodzi o Górnika, to jestem cierpliwy i wyrozumiały. Wiem, że nie da się spłacić długów z dnia na dzień – mówił wtedy Nawałka. Teraz doświadczony szkoleniowiec, podobnie jak inni wierzyciele, dostał już zaległe pieniądze.

W ostatnich dniach działacze Górnika wydali na spłatę zaległości 20 mln zł! To pieniądze z emisji obligacji na kwotę 35 mln zł. Czyli mniej więcej tyle ile wynoszą wszystkie długi szefów 14-krotnych mistrzów Polski.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]