Szymon Skrzypczak dostanie kolejną szansę

W ośmiu tegorocznych meczach piłkarze wystawiani przez trenerów Górnika na pozycji numer „9” strzelili jedną bramkę. Dokonał tego Szymon Skrzypczak w pierwszym tegorocznym meczu z Koroną Kielce.
Wszedł wtedy na boisko z ławki w 78 minuty, by po czterech kolejnych cieszyć się z gola. Nominalnym napastnikiem był Wojciech Łuczak, który dostawał szansę gry od pierwszej minuty w sześciu z ośmiu meczów. W Gdańsku na 9 grał Bartosz Iwan, który też nie jest klasycznym napastnikiem – Łuczak był wtedy kontuzjowany, w końcu w Krakowie od pierwszej minuty postawiono na wspomnianego Skrzypczaka, wcześniej wchodzącego na plac gry tylko z ławki. Też do bramki nie trafił, ale po meczu opinie były podobne. - Szymonowi po zmianie, jaką dał w derbach z Ruchem, należała się szansa gry od pierwszej minuty. Od pewnego czasu dawał sygnał, że można na niego postawić. Szymon świetnie wkomponował się w nasz pomysł na ten mecz – przyznał po spotkaniu Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika. Przypomnijmy, że we wspomnianych derbach Skrzypczak zmienił Łuczaka krótko po tym, jak ten pierwszy zmarnował doskonałą okazję do strzelenia gola.
Czy to oznacza koniec Łuczaka w Górniku? - Tego oczywiście nie nigdy nie powiemy. Liczymy na każdego piłkarza, który jest w kadrze. Do rozegrania jest jeszcze dziesięć meczów. To bardzo dużo i wszyscy są nam potrzebni. Teraz szansę dostał Szymon i swoje zadanie wykonał. Widać było, że nie gra często, czasami brakowało właśnie regularnej gry, by podjąć jeszcze lepszą decyzję, ale wykonał na boisku zadania, które mu powierzyliśmy. I mógł zaliczyć piękną asystę... - to opinia trenera Józefa Dankowskiego.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]