Będzie nowy przetarg na montaż krzesełek?

Do przetargu na dostawę i montaż krzesełek, wygrodzeń i barierek przystąpiło konsorcjum firm, na czele ze spółką Nowy Styl.
We wtorkowy ranek w siedzibie spółki Stadion w Zabrzu komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert złożonych w postępowaniu na dostawę i montaż krzesełek, wygrodzeń oraz barierek na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Do przetargu przystąpił jeden oferent - konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Nowy Styl.
- Pytania dotyczące przetargu zadawały dwie firmy i liczyliśmy, że obie złożą ofertę. Tak się jednak nie stało. Teraz musimy przeanalizować tę, która się pojawiła i najszybciej, jak tylko się da, podejmiemy ostateczną decyzję – mówi prezes spółki Stadion w Zabrzu, Tadeusz Dębicki.
Inwestor na realizację tego zakresu prac przeznaczył 10 milionów złotych netto. Tymczasem wykonawca chce dostać za wykonanie robót kwotę o dwa miliony większą. To kolejny przetarg, w którym rozbieżność między kwotami jest spora. Choć nie tak duża, jak w wypadku przetargu na prace wykończeniowe przed stadionem. Wówczas różnica wynosiła aż pięć milionów. Spółka przetarg unieważniła i ogłosiła nowy. Wtedy było warto, bowiem w drugim terminie zgłosiły się trzy firmy, a nie jedna. Kwoty spadły, Mostostal Zabrze ostatecznie zrealizuje inwestycję za sumę trzech milionów niższą niż zgłosił w pierwszym przetargu.
Dziś sytuacja jest jednak inna, bowiem trwa wyścig z czasem, którego datę końcową wyznacza termin rozpoczęcia nowego sezonu. Gdyby unieważniono przetarg, to zamontowanie siedzisk na trybunie południowej do końca lipca byłoby w zasadzie nierealne, chociaż... - Nowy przetarg moglibyśmy ogłosić w połowie czerwca, więc w sierpniu siedziska na trybunie południowej powinny być zamontowane. Zawsze można kilka pierwszych kolejek zagrać na wyjazdach, co też bierzemy pod uwagę. Zgadzam się jednak, że byłoby to ryzykowne – to jeszcze raz prezes Dębicki, przekonujący, że wcześniej przetargu na montaż siedzisk nie dało się ogłosić.
Przypomnijmy, jeżeli Górnik ma dostać licencję na grę w Zabrzu i grać na Roosevelta od początku rundy jesiennej, to stadion musi mieć 4,5 tysiąca miejsc siedzących. Będzie to możliwe tylko pod warunkiem oddania do użytku przynajmniej dolnego poziomu trybuny za jedną z bramek. Dziś obiekt mieści tylko 3000 widzów. Jeżeli nie, to Górnik musiałby grać poza Zabrzem. We wniosku licencyjnym wpisano obiekt Podbeskidzia. Klub rozmawia też z Sosnowcem i nie wyklucza, że w ostateczności grałby na stadionie Zagłębia.
Decyzja zostanie podjęta najpóźniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni i chyba można zaryzykować opinię, że miasto przełknie konieczność dołożenia 1,9 miliona złotych. Miasto chce zrobić wszystko, by nie było kolejnych opóźnień na budowie, która zgodnie z pierwotnym terminem powinna zostać ukończona dwa lata temu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]