Erik Grendel chciałby zagrać z Górnikiem w pucharach

W ostatnim meczu z Wisłą Erik Grendel zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Słowacki piłkarz, który pojawił się w Zabrzu zimą, ma ambitne plany. - Ze Slovanem od lat walczyłem w lidze o czołowe lokaty. Teraz chciałbym, żeby podobnie było w Górniku - mówi Faktowi.
Zanim pojawił się w Górniku, Grendel przez pięć lat z powodzeniem występował w Slovanie. W tym czasie z klubem z Bratysławy zdobył trzy mistrzostwa kraju i trzy puchary. Grał w eliminacjach Ligi Mistrzów czy Lidze Europy. Teraz z powodzeniem występuje w zabrzańskiej jedenastce, w której z miejsca stał się podstawowym graczem.
- W Górniku czuję się bardzo dobrze. Na pewno łatwiej było mi się tutaj przystosować, bo w zespole są przecież moi rodacy, Roman Gergel i Robert Jeż. Z drugiej strony pochodzę z miejscowości Handlova w środkowej Słowacji, a to też miasto o górniczym charakterze, tak samo jak Zabrze - tłumaczy piłkarz.
W piątek Krakowie Grendel zdobył efektownego gola, który dał zabrzanom cenny punkt. Na swoim koncie ma też jedną asystę. O co chciałby powalczyć z Górnikiem w końcówce sezonu? - Wiadomo, pierwsza rzecz, to gra w grupie mistrzowskiej. To jest najważniejsze. Przyznam jednak, że mnie marzy się coś więcej. Ze Slovanem od lat walczyłem o mistrzostwo. Teraz chciałbym, żeby podobnie było w Górniku. Moim celem jest walka o miejsce w pierwszej trójce na koniec sezonu - podkreśla słowacki pomocnik.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]