Górnik w czwartek miał wolne. Krok w kierunku spokoju?

Kilka dni przed być może najważniejszym meczem Górnika w sezonie zasadniczym piłkarze dostali wolne.
W Zabrzu przed spotkaniem z Bełchatowem, które zostanie rozegrane na zakończenie 28. kolejki, panują nastroje zero-jedynkowe. Można usłyszeć głosy, że w wypadku ewentualnego niepowodzenia Górnik z dużym prawdopodobieństwem wypadnie poza bezpieczną ósemkę. Z kolei wygrana powinna dać niemal pewny spokój w decydującej części sezonu. 
- Coś w tym jest, choć tak kategoryczny mimo wszystko bym nie był – mówi Józef Dankowski, trener zabrzan. - Faktem jest, że w teorii ten mecz powinien być najłatwiejszy. W teorii... W niej mieliśmy wygrać z Koroną i Podbeskidziem, ale też przegrać w Krakowie. A skoro zdobyliśmy po dobrej grze punkty na Wiśle, to niby dlaczego nie mamy tego zrobić w Szczecinie? Spekulować można długo, ale nie ulega wątpliwości, że meczem z Bełchatowem można zrobić ogromny krok w kierunku... spokoju. Gramy na zakończenie kolejki, więc będziemy już znać wyniki konkurencji. Może zdarzyć się tak, że po tej serii spotkań będziemy mieć pięć punktów nad drużyną z dziewiątego miejsca. To byłby idealny układ. Najpierw jednak trzeba wygrać... - dodaje trener zabrzan.
Co ciekawe, choć mecz będzie miał tak duża stawkę, to czwartek jest dla piłkarzy Górnika dniem wolnym od zajęć. Na Roosevelta nikt nie robi z tego sensacji, wszystko było zaplanowane dużo wcześniej, a już na pewno taki scenariusz nie został podyktowany niezłym wynikiem przywiezionym z Krakowa.
- Od przerwy na mecz kadry z Irlandią mieliśmy mocno zachwiany kalendarz gier. Między meczami z Ruchem i Wisłą były cztery dni przerwy, ale już od grania w Krakowie do konfrontacji z Bełchatowem aż dziesięć. Potem pięć do meczu w Szczecinie i... cztery do kończącego sezon zasadniczy spotkania z Zawiszą. Jak widać nie mamy żadnego tygodniowego mikrocyklu między dwoma meczami. Stąd wolny czwartek. Od piątku wolnego dnia nie będzie już do 29 kwietnia, czyli meczu z Zawiszą – to jeszcze raz trener zabrzan.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]