Górnik - Bełchatów: Czas na przełamanie

Zabrzanie od 23 sierpnia 2014 roku czekają na wygraną przy Roosevelta. W tym roku cztery razy u siebie remisowali.
- Bilans bramkowy ligowych spotkań Górnika z Bełchatowem jest remisowy (24:24). Górnik ma jednak o jedną wygraną więcej. Goście ostatni raz strzelili gola na Roosevelta w 2008 roku, kiedy wygrali 3:2. Potem trzy kolejne mecze zabrzanie wygrali do zera.
- W dwóch pierwszych ligowych meczach tych drużyn padło... 13 goli! W Bełchatowie Górnik wygrał 4:3, a w Zabrzu było 3:3. Od pierwszego z tych spotkań minie w lipcu 20 lat. 
- Górnik nie powinien narzekać na poniedziałkowe granie. Dwa razy tego dnia wygrywał i dwa razy remisował, choć teraz taki wynik byłby na pewno rozczarowaniem, skoro do Zabrza przyjeżdża najgorsza drużyna tego roku. Bełchatów przegrał pięć ostatnich meczów. W poniedziałki GKS grał siedem razy, z czego trzy mecze przegrał.
- Tę datę na pamięć znają już wszyscy kibice Górnika. 23 sierpnia 2014 roku drużyna wygrała ostatni mecz w roli gospodarza (2:0 z Łęczną). - W tym roku cztery razy w tej roli remisowała. Z Koroną, Śląskiem, Podbeskidziem i Ruchem. W trzech z tych meczów zabrzanie odrabiali straty strzelając gole w końcówkach.
- Z Bełchatowa trafili do Zabrza dwaj bardzo ważni piłkarze obecnej kadry. To [Łukasz Madej i Rafał Kosznik]. Obaj grali w barwach GKS przeciwko Piastowi, w meczu którym - mimo wygranej - w czerwcu 2013 roku Bełchatów żegnał się z ligą.
- Mam sentyment do Kamila Kieresia, którego uważam za bardzo dobrego trenera. Marka Zuba nie znam i trudno mi go oceniać. Na razie zmiana nie zadziałała. Nowy trener, to nowy impuls dla zawodników, jednak nie chciałbym, by ten impuls pojawił się w poniedziałek – mówi Madej.
- W Zabrzu nie zagra pauzujący za kartki Maciej Małkowski, który jesień spędził na Roosevelta – głównie w rezerwach, a wiosną jest podstawowym graczem Bełchatowa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]