Błażej Augustyn nie zagra z Wisłą?

Błażeja Augustyna może po raz kolejny zabraknąć w meczu Górnika Zabrze. Nie wiadomo czy pojedzie z drużyną do Krakowa.
Błażej Augustyn znowu może nie wyjść na boisko. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie grał z powodu kartek, co było konsekwencją dwóch żółtych pokazanych mu przez arbitra spotkania z Pogonią. Teraz plany krzyżuje mu kontuzja. Nie jest poważna, ale jego gra w Krakowie stoi pod dużym znakiem zapytania. Akurat na Reymonta zabrzanin kilka tygodni temu zagrał jedno z lepszych spotkań w tym roku, zaliczając między innymi asystę przy bramce Erika Grendela.

Powalczą o puchary?
Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że Augustynowi kończy się kontrakt z Górnikiem, a szansa, że zostanie na Roosevelta, jest niewielka. W takiej sytuacji rodzi się pytanie, czy stawiać na piłkarza, czy jednak dać szansę gry komuś, kto wiąże swoją przyszłość z klubem. W Górniku uznano, że rundę finałową drużyna zacznie optymalnym składem, nie spoglądając na to, komu latem kończą się umowy. Można też założyć, że o jak najlepszy wynik postarają się powalczyć piłkarze, którzy za miejsce podium dostaną premię. Łukasz Madej mówi wprost: - Każdy gra o mistrzostwo Polski... Takie są realia i sytuacja w tej grupie, bo różnice są minimalne. Jeśli rozpoczniemy od dobrego wyniku w Krakowie, to wiele możemy zdziałać. Ja osobiście chciałbym zagrać w pucharach... - deklaruje jeden z liderów drużyny.

Wygrali dwa razy
Wracając do Augustyna, w meczu 30. kolejki z Zawiszą, który zabrzanie wygrali (2:1), na środku obrony zastąpił go Oleksandr Szeweluchin. Obok niego zagrali Adam Danch i Mariusz Magiera. Gdyby więc kontuzja faktycznie wyeliminowała byłego gracza Catanii, to Górnik prawdopodobnie tą trójką środkowych defensorów wyjdzie przeciwko Wiśle. Co ciekawe, wspomniane trio tylko dwa razy w tym roku zaczynało mecze Górnika i oba zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Roberta Warzychy. Tak było w Łęcznej (1:0) i w wspomnianym meczu z Zawiszą. Poza tym zabrzanie wygrali w 2015 roku jeszcze tylko jedno starcie. Odnotujmy jeszcze, że do składu powinien wrócić Rafał Kosznik, który ostatnio pauzował za kartki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online