Latem w Górniku dojdzie do kilku zmian w kadrze

Latem sześciu piłkarzom zabrzańskiego klubu kończą się kontrakty. Części z tych graczy w nowym sezonie już nie zobaczymy.
Z dniem 30 czerwca umowa kończą się bramkarzowi Pavelsovi Steinborsowi, obrońcom Błażejowi Augustynowi i Maciejowi Mańce, a także trójce graczy ze środka pola: Rafałowi Kurzawie, Wojciechowi Łuczakowi i Radosławowi Sobolewskiemu. Kontrakt tego ostatniego, w wyniku rozegrania przez „Sobola” określonej liczby gier w tym sezonie, automatycznie został wprawdzie przedłużony o rok, ale to sam piłkarz ma teraz podjąć decyzję czy dalej chce grać w Górniku czy nie. - Uszanujemy każdą decyzję zawodnika - podkreślają działacze Górnika.
Bardzo prawdopodobne jest odejście latem podpór defensywy, Steinborsa i Augustyna. Obaj zawodnicy mają propozycje zza granicy. Klub raczej nie przedłuży umowy z Łuczakiem. Co innego z kolei z wchodzącym do zespołu Kurzawą. Zabrzanie już zaproponowali mu przedłużenie kontraktu.
Póki co Górnik przygotowuje się do swojego pierwszego meczu w grupie mistrzowskiej z Wisłą na wyjeździe. - Musimy się zastanowić czy w pozostałych meczach grać najsilniejszym składem czy raczej nie dać szansy grupie młodych zawodników, którzy mogliby nam pomóc w nowym sezonie. Rozmawiamy na ten temat i rozważamy różne warianty. Na pewno będziemy grali o jak najwyższe miejsce w tabeli - podkreśla dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online