Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski (trener Górnika): - Obydwie połowy były podobne do siebie pod względem determinacji Legii. Bramki padły też w podobnych okolicznościach. Po tym, jak straciliśmy drugiego gola, mecz toczył się w środku boiska i było mało sytuacji z obu stron. Być może Legia miała przewagę, ale my również kreowaliśmy akcje. To był dla nas szalony sezon. Zaczęliśmy bardzo dobrze i chyba niewielu spodziewało się takiego początku. Dostaliśmy się do czołowej ósemki i to był nasz podstawowy cel. Oczywiście zdarzyły nam się również wpadki. Z punktu widzenia poziomu sportowego ten sezon ekstraklasy był nieudany. Pomysł z podziałem rozgrywek na dwie części jest absolutnie chybiony.

Henning Berg (trener Legii): - Jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Nie wynikiem niedzielnego meczu, ale brakiem mistrzowskiego tytułu. Byliśmy bardzo blisko tego celu. Patrząc na cały sezon, jest różnica w naszej postawie. Jesienią spisywaliśmy się fantastycznie. Po przerwie zimowej nie potrafiliśmy już grać na swoim najwyższym poziomie. Pod względem defensywy wyglądaliśmy podobnie, ale zabrakło czegoś w ofensywie.
Po rundzie zasadniczej mieliśmy przewagę nad Lechem i w normalnych rozgrywkach bylibyśmy mistrzami. Jednak po podziale punktów Lech był leszy od nas. Jestem rozczarowany zbyt dużą liczbą przegranych meczów. Najbardziej bolały dwie porażki z Lechem Poznań i to chyba te spotkania zadecydowały o końcowym wyglądzie tabeli. Nie trzeba jednak sięgać tak daleko w przeszłość, bo zremisowaliśmy z Lechią. Gdybyśmy wygrali w Gdańsku, Lech w ostatniej kolejce inaczej musiałby zagrać. Jednak nie ma sensu wdawać się w takie szczegóły. Nie jestem zaskoczony gwizdami kibiców, bo nikt związany z Legią nie jest zadowolony z drugiego miejsca. Jako pierwszy szkoleniowiec muszę czuć się za to odpowiedzialny. W przyszłym sezonie chciałbym, żeby Legia wyglądała tak, jak w rundzie jesiennej. Musimy znaleźć odpowiedni sposób, aby wprowadzać nowych zawodników. Myślę, że zostanę w klubie. W styczniu podpisałem kontrakt na trzy najbliższe lata. Decyzja należy jednak do przedstawicieli klubu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]