Sport: Górnik nie dał rady Legii

Zabrzanie skończyli sezon trzema porażkami. W ciągu tygodnia strzelili dwie samobójcze bramki.
Zadowolonych w Warszawie nie było. Legia co prawda wygrała, ale straciła na rzecz Lecha mistrzostwo Polski. Już po spotkaniu zespół z Warszawy bez uśmiechów na twarzy odbierał srebrne medale. Górnik? Po klęsce w meczu z Lechem pewnie marzył o końcu sezonu. W pięciu ostatnich meczach zdobył tylko punkt. 
Goście zmienili ustawienie i zagrali w Warszawie czwórką obrońców. Nie pomogło. W 15 minucie piłkę głową zgrał w polu karnym Tomasz Jodłowiec, a ustawiony tym razem na prawej obronie Adam Danch nie upilnował Michała Kucharczyka. Gol gracza Legii był efektowny, zachowanie gracza Legii po trafieniu do siatki już mniej. Kucharczyk podbiegł do ławki zabrzan i w mało parlamentarny sposób wylał swoje żale. Legia dominowała, miała mecz pod pełną kontrolą, zabrzanie przed przerwą tylko raz zagrozili bramce – w dobrej sytuacji zły strzał oddał Robert Jeż.
Pierwszy kwadrans po przerwie to zdecydowanie lepsza gra Górnika. Goście na pewno poprawili posiadanie piłki, ale sytuacji bramkowych nie stwarzali. W 56 min Kucharczyk z lewej strony ograł Szeweluchina i Przybylskiego, dograł piłkę z końcowej linii w pole karne, a tam niefortunnie skierował ją do własnej bramki Mariusz Magiera. To drugi „samobój” zabrzan w ciągu tygodnia. W Białymstoku własnego bramkarza pokonał Erik Grendel.
Trzeciego gola mógł efektowną przewrotką strzelić Tomasz Brzyski. W ostatnim kwadransie blisko gola był też Górnik. Strzał Szeweluchina zatrzymał się na słupku. Miał też swoją okazję Fabian Piasecki. Końcowy gwizdek chyba obie drużyny przyjęły jednak z ulgą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]