Jakie zmiany szykują się w kadrze Górnika?

Piłkarze z Zabrza po powrocie z Warszawy zaczęli urlopy, lecz sztab pracuje nad kształtem kadry na nowy sezon.
Z okazji spóźnionego Dnia Dziecka Adam Danch i Konrad Nowak poprowadzą w godzinach popołudniowych zajęcia z Piłkarskim Przedszkolem Górnika. Dzieciaki wyjdą na główną murawę stadionu w Zabrzu. Na pewno w klubie nie będzie już można spotkać Roberta Warzychy, który dziś we wczesnych godzinach rannych wyleciał za ocean. Warzycha wczoraj miał być na Gali Ekstraklasy z okazji zakończenia sezonu, ale po meczu wrócił na Śląsk. Powodem było spotkanie z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik. - Trochę rozmawialiśmy o sezonie, który już się skończył, ale istotniejsza była przyszłość. Oczywiście nie będę zdradzał szczegółów, ale myślę, że mamy „zielone światło” w kilku ważnych sprawach – mówi nieco tajemniczo dyrektor sportowy Górnika.
Pytany o letnie transfery Warzycha mówi krótko: - Absolutnym priorytetem jest sprowadzenie napastnika. Myślę, że gdybyśmy w tym roku mieli jednego rasowego snajpera, jakich posiadały choćby pozostałe kluby z naszego regionu, to mówilibyśmy dziś o wyższym miejscu niż siódme – to jeszcze raz Warzycha.
Wróci do Zabrza Bartosz Kopacz, któremu kończy się wypożyczenie do Niecieczy. 23-latek miał bardzo udany sezon. Zagrał aż w 31 meczach i świętował awans do ekstraklasy. Dwa razy Kopacz nie przebił się do składu Górnika, teraz dostanie szansę numer trzy. W obronie zwalnia się miejsce po Błażeju Augustynie, któremu kończy się kontrakt, ma więc Kopacz o co walczyć.
To o tyle ważne, że Górnik ma jedną ze starszych drużyn w lidze i odmłodzenie składu jest potrzebą chwili. Dlatego trwają rozmowy z Rafałem Kurzawą, któremu kończy się umowa. Górnik chce, by defensywny pomocnik w klubie został, sam Kurzawa też nie chce się nigdzie wyprowadzać. Jest więc szansa, że strony dojdą do porozumienia w sprawach finansowych, choć trudno nie zauważyć, że poza meczem ze Śląskiem Kurzawa nie grał w żadnym z kilku ostatnich spotkań. Pojawiał się wtedy w drużynie grających w III lidze rezerw.
Górnik 27 czerwca zacznie zgrupowanie w Opalenicy, gdzie będzie przebywał do 8 lipca. Zagra w tym czasie sześć meczów sparingowych. Między innymi z rumuńskim klubem Viitorul Konstanca, którego właścicielem jest Gheorghe Hagi, dwie dekady temu jeden z najlepszych piłkarzy świata, zwany „Maradoną Karpat”.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]