Filip Wiśniewski jak Dennis Rakels?

Pod odejściu Mateusza Zachary, Górnik miał duże kłopoty z obsadą pozycji napastnika. Jednym z pomysłów na jego zastąpienie jest pozyskanie Michala Papadopulosa z Zagłębia Lubin.
Zabrzanie jednak rozglądają się również po niższych ligach. Na celowniku znalazł się Filip Wiśniewski. Napastnik strzelił rezerwom Górnika bramkę w III-ligowym meczu, więc zabrzanie postanowili sprawdzić snajpera BKS-u Stali Bielsko-Biała. 
21-latek w minionym sezonie okazał się najlepszym snajperem w gronie śląsko-opolskich trzecioligowców. - Ani na tym, ani na wyższym szczeblu nie ma tak młodego chłopaka, który nastrzelałby tyle bramek. Zdaję sobie jednak sprawę, że ktoś może uznać za wadę jego warunki fizyczne. To nie jest specjalnie wysoki chłopak, a przecież dzisiaj u napastników ten wzrost ma spore znaczenie. Inna sprawa, że Filip naprawdę mocno nad sobą pracuje. Od momentu, kiedy do nas trafił, przybrał pięć kilogramów. I to widać w jego grze. Teraz tylko przydałoby się go zweryfikować w lepszej lidze - zaznacza Rafał Górak.
Obecny szkoleniowiec bielszczan przyznał, że parę lat temu chciał - nastoletniego jeszcze wówczas zawodnika - zaprosić na sprawdzian do prowadzonej wówczas przez siebie GieKSy. - Niestety, przegrałem na Bełchatowie 0:5 i moja przygoda z GKS-em się skończyła - dodaje.
Górak porównuje Wiśniewskiego do Denissa Rakelsa, napastnika Cracovii. - Też ma ten boiskowy spryt, umiejętność znalezienia sobie w polu karnym dobrej pozycji. No i warunki fizyczne również się zgadzają - mówi.
Warto zaznaczyć, że Wiśniewski w Zabrzu spędził już... kilka lat. Był bowiem zawodnikiem szkółki piłkarskiej Gwarka, po skończeniu której - via Polonia Łaziska Górne - trafił do Bielska-Białej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]