Robert Warzycha: Cele sportowe? Zależy od piłkarzy!

Dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha nie chce niczego deklarować przed nowym sezonem - dopóki nie zna ostatecznej kadry drużyny.
» Była szansa, że na pierwszym treningu zobaczy pan kilku nowych graczy z „nazwiskami”. Papadopulos, Stachowiak... Nic z tego nie wyszło.
Robert Warzycha: - Mieliśmy i mamy listę życzeń. Nie wszystko się jednak udaje, szczególnie w naszej sytuacji finansowej. Wciąż jednak myślimy o wzmocnieniu składu, a priorytet się nie zmienił. Tę listę otwiera napastnik. Jestem realistą i wiem, że łatwo nie będzie, ale trochę czasu jeszcze mamy. Może ktoś do nas dojedzie, może nie... Dziś niczego nie można przesądzać. Dlatego też trudno na tym etapie mówić o konkretnych celach na nowy sezon. Najpierw muszę wiedzieć, jakich będę miał piłkarzy i wtedy będziemy mogli sobie wyznaczyć określone cele sportowe.

» Jest za to Bartosz Kopacz. Z kolei wasi młodzi piłkarze zdobyli tego lata dwa medale mistrzostw Polski juniorów...
- To prawda i serdecznie im gratuluję. Podobnie jak ich trenerom. Chciałbym jednak, by nie spoczęli na laurach. Kilku już z nami trenuje, inni zdolni i pracowici też dostaną szansę. Niech to będzie ich pierwsze trofeum, a nie ostatnie. Jeżeli z każdego rocznika mielibyśmy ligowca, to byłoby naprawdę wspaniale. Bartek Kopacz wraca z wypożyczenia i z nami zostanie. Przecież odszedł Błażej Augustyn, a na nadmiar defensorów nie narzekamy. Zdobył doświadczenie, awansował z Termalicą do ligi, więc niech teraz pokaże, że zasłużył na miejsce w Górniku. Szkoda tylko, że jeszcze nie trenuje z nami Marcin Urynowicz. Formalnie ma być na treningu Górnika 1 lipca, ale myślę, że byłoby lepiej, gdyby tydzień do zgrupowania spędził już z nami. Gwarek bez niego też wywalczy awans do CLJ, skoro pierwszy mecz wygrał 7:1. Przerwa w lidze jest krótka, więc każdy trening i sparing ma dziś znaczenie. W wypadku młodego i zaczynającego dorosłe granie chłopaka tydzień to sporo.

» Trudno nie zapytać o Słowaków. Grendel, Gergel...
- My ich chcemy i na dziś mam sygnał, że oni też chcą zostać w Górniku. To akurat bardzo dobra wiadomość. W drugiej linii nasza sytuacja kadrowa byłaby naprawdę dobra. I chciałbym, by tak było w pozostałych formacjach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]